Warta triumfuje w roczniku 2007. Metamorfoza Hali LOSIR.

Warta triumfuje w roczniku 2007. Metamorfoza Hali LOSIR.

W tym roku po raz pierwszy na turnieju Luboń Cup pojawił się zespół zagraniczny.

Drużyna TSV Kolenfeld z regionu Hanower przyjechała do Lubonia w piątek popołudniu i pojawiła się na hali w trakcie Gali Siewcy, która odbywała się tego dnia obiekcie LOSIRu.

Nie mogli uwierzyć, że za kilka godzin rozegrany zostanie tu turniej piłkarski. Dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników turnieju ekipie pod kierunkiem Macieja Kędziory, że przygotowali obiekt, tak żeby turniej odbył się bez przeszkód. Poziom        sportowy turnieju i emocje w jego trakcie są też swoistym podziękowaniem za tę tytaniczną pracę ekipy LOSIR.

Goście z Kolenfeld, których przyjazd jest efektem współpracy na linii Starostwo Powiatu Poznańskiego – LOSIR zaprezentowali niezły poziom sportowy i wielką ambicję. Nie wystarczyło to do zajęcia czołowej lokaty, ale jak podkreślali była to dla nich świetna lekcja i postarają się wyciągnąć z niej wnioski.

W finale, który stał na bardzo wysokim poziomie Warta Poznań pokonała Calisię Kalisz 2:1. Podopiecznym Jakuba Budycha ten sukces nie przyszedł łatwo, bo Calisia /trener Mateusz Tyma/ pokazała się z najlepszej strony. Kaliszanie prowadzili 1:0. „Zieloni” grali do końca i w ostatnich sekundach rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

Mecz o trzecie miejsce to wewnętrzna sprawa Cnarinhos Skórzewo. Pierwszy zespół pokonał Canarinhos II 4:2.

Królem strzelców został Igor Busz z Warty, najlepszym bramkarzem Eryk Doliński z Calisii. Miano najlepszego zawodnika przypadło Mateuszowi Musiałowi z Calisii.

Nagrodę specjalną otrzymał po raz pierwszy trener. Wyróżniono nią Christopha Bauma z TSV Kolenfeld.

Do najlepszej piątki turnieju nominacje otrzymali: bramkarz Michał Krawczyk /Szkoła Futbolu Luboń/, Michał Stefaniak /Canarinhos Skórzewo/, Krystian Mańkowski /Orlik Poznań/, Antoni Roth oraz Marcel Kurowski/obaj Warta.

Końcowa klasyfikacja

1/WARTA POZNAŃ

2/CALISIA KALISZ

3/CANARINHOS I

4/CANARINHOS II

5/ORLIK POZNAŃ

6/SZKOŁA FUTBOLU LUBOŃ

7/AVIA KAMIONKI

8/TSV KOLENFELD

9/SKS 13 POZNAŃ

10/GKS DOPIEWO

11/LOTNIK POZNAŃ

12/LUBOŃSKI KS

 

Galeria zdjęć