Majówka Integracyjna

Majówka Integracyjna

20 maja 2017 r. Klub Lubońska Petanka we współpracy z LOSiR Sp. z o. o. zorganizował Majówkę Integracyjną – turniej w bule zespołów trzyosobowych. Zawody miały charakter rekreacyjno – integracyjny i zgromadziły 32 osoby z Lubonia, Poznania, Leszna, Śremu, Swarzędza i Krosinka. Turniej odbył się na nowym lubońskim bulodromie przy ul. Dojazdowej. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg zawodów, a uczestnicy o sympatyczną atmosferę i grę na dobrym poziomie.

Z racji na integracyjny charakter turnieju, składy drużyn były dobierane losowo, tak by siły były wyrównane. Zagrali zawodnicy z większym doświadczeniem, osoby niepełnosprawne, seniorzy i dzieci. Po raz kolejny okazało się, że gra w bule łączy pokolenia i  przełamuje wszelkie bariery.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Po pięciu czterdziestominutowych rundach zwyciężyli Tomek, Renata i Maks, na drugim miejscu uplasowali się Danuta z Andrzejem, a trzecie miejsce zajęli Darek, Majka i Maria.

Zespoły, które stanęły na podium nagrodzono pucharami, a wśród wszystkich zawodników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, m. in. krzesła turystyczne, plecaki, kółka do gry w petanque. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy button oraz okolicznościowy kubek. Statuetkami wyróżniono również najstarszego i najmłodszego zawodnika czyli Andrzeja i Gabrysię.

Na uczestników czekał jak zwykle ciepły poczęstunek oraz drożdżówki i ciepłe napoje.

Majówka Integracyjna współfinansowana była ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń.

Patronat medialny nad turniejem objęły: e-lubon.pl i Wieści Lubońskie.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

tekst  i fot.  Lubońska Petanka

Galeria zdjęć