Majówka Integracyjna z bulami

Majówka Integracyjna z bulami

18 maja br. odbyła się kolejna Majówka Integracyjna z bulami zorganizowana przez Lubońską Petankę przy współpracy z LOSiR Sp. z o.o. Była to już szósta edycja turnieju o charakterze rekreacyjno-integracyjnym, w którym wzięły udział również osoby starsze i niepełnosprawne. Do drużyn prowadzonych przez zawodników Lubońskiej Petanki dołączyli mieszkańcy Lubonia, Swarzędza i Poznania. Zawody przebiegły w sympatycznej atmosferze dostarczając graczom wiele radości i zadowolenia. Po raz kolejny okazało się, że gra w bule łączy pokolenia i  przełamuje wszelkie bariery.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Po pięciu rundach zwyciężył zespół w składzie Karolina Fabiś i Darek Przybylak, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Mikołaja Fabisia i Macieja Feldgebela, a trzecie miejsce zajęli: Darek Surdyk i Jarek Staszak.

Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami, a każdy z graczy otrzymał turniejowy buton oraz pamiątkowy kubek. Rozdano również nagrody rzeczowe: bule, akcesoria turystyczne oraz kółka i cele do gry w bule. Dla  uczestników przygotowano słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad.

Majówka Integracyjna współfinansowana byłaze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń. Zadanie zostało zrealizowane w ramach pożytku publicznego.

Patronat medialny nad turniejem objęły: e-lubon.pl i Wieści Lubońskie.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

 

tekst  i fot.  Lubońska Petanka

Galeria zdjęć