Luboń organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym

Luboń organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym

We wtorek 5 września w Urzędzie Miasta Lubonia odbyło się spotkanie władz Miasta z Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – p. Tomaszem Wiktorem, który pełni także funkcję Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Ze strony organizatorów OOM w spotkaniu uczestniczył też Dyrektor Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego p. Bogusław Wolwowicz.

Władze Miasta reprezentowali: Burmistrz Lubonia p. Małgorzata Machalska oraz Zastępca Burmistrza p. Mateusz Mikołajczak. Obecni byli prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego p.Tadeusz Nowak, prezes LKTS Luboń p. Mariusz Pyśk, prezes LOSIR Sp. z o.o Michał Kosiński oraz pracownicy LOSIR – pp. Maciej Kędziora – kierownik hali i Marek Giese.

Dyrektor Tomasz Wiktor przestawił szczegóły organizacyjne i sportowe związane z przeprowadzeniem tych bardzo prestiżowych zawodów. Prezes WZTS p. Tadeusz Nowak z uznaniem wyrażał się o poziomie organizacji zawodów oraz zgrupowań przez LOSIR, z którym od kilku lat z powodzeniem współpracuje. Burmistrz p. Małgorzata Machalska z satysfakcją przyjęła propozycje organizacji tej rangi imprezy w Luboniu i zagwarantowała stworzenie optymalnych warunków do jej przeprowadzenia.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych będzie rozgrywana na obiektach sportowych Wielkopolski na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Łącznie będzie w niej uczestniczyć ponad 3500 sportowców w kategorii wiekowej juniora młodszego z całej Polski.

Zawody w Luboniu odbywać się będą w dniach 3-6 maja 2018 roku. Uczestniczyć w nich będzie 195 najlepszych młodych tenisistów i tenisistek stołowych. Rywalizacja będzie obejmować gry pojedyncze, debel oraz turniej drużynowy. Liczymy na dobrą postawę i sukcesy zawodników Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego w tych zawodach.