Integracyjna Majówka z bulami

Integracyjna Majówka z bulami

19 maja br. odbyła się kolejna Integracyjna Majówka z bulami zorganizowana przez Lubońską Petankę przy współpracy z LOSiR Sp. z o.o. Turniej miał charakter rekreacyjno-integracyjny. Do drużyn prowadzonych przez zawodników Lubońskiej Petanki dołączyli mieszkańcy Lubonia, Swarzędza i Poznania.  Cieszy nas, że bawiły  się z nami rodziny z dziećmi, jak również osoby starsze i niepełnosprawne.  Najmłodsza zawodniczka miała 8 lat, a najstarszy zawodnik 70+.  Zawody przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze dostarczając graczom wiele radości i zadowolenia.

Po raz kolejny okazało się, że gra w bule łączy pokolenia i  przełamuje wszelkie bariery.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim. Po pięciu rundach zwyciężył zespół w składzie Michał Cichorek, Blanka Mojzykiewicz i Maciej Feldgebel, na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z Marcina Jeziornego, Waldemara Ruty i Kazimierza Kuśmierskiego, a trzecie miejsce zajęli: Andrzej Włodarczak i Michał  Marczak.

Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami, które wręczyła Burmistrz m. Lubonia – pani Małgorzata Machalska. Pucharem uhonorowano też najmłodszą zawodniczkę turnieju – ośmioletnią Maję. Każdy z graczy otrzymał turniejowy buton oraz pamiątkowy kubek. Rozdano również nagrody: krzesła turystyczne i cele do gry w bule. Wszystkie dzieci odebrały z rąk pani burmistrz pamiątkowe dyplomy. Dla  uczestników przygotowano słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad.

Integracyjna Majówka współfinansowana była ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Luboń. Zadanie zostało zrealizowane w ramach pożytku publicznego.

Patronat medialny nad turniejem objęły: e-lubon.pl i Wieści Lubońskie.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie: www.facebook.com/lubonskapetanka

 

tekst i fot.  Lubońska Petanka

Galeria zdjęć