I Mistrzostwa Lubonia w Mölkky

I Mistrzostwa Lubonia w Mölkky

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Lubonia! Turniej indywidualny rozegramy 6 czerwca, na terenie Orlika przy ul. Kołłątaja 2 (przy Hali Widowiskowo-Sportowej) – start turnieju o godzinie 10:15, potwierdzenie zapisów na miejscu od 9:30 (możliwość potrenowania czy sprawdzenia czym są Mölkky).

Jeśli nie grałaś/eś nigdy w Mölkky nie przejmuj się przyjdź i zobacz, że zasady gry są bardzo łatwe i nie trzeba wielkich przygotowań by dobrze się bawić.

Limit uczestników 40 osób – zapisy poprzez formularz dostępny na Facebook’u kliknij tutaj żeby się zapisać

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzcy. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Mölkky to gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukces jest w niej wypadkową umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów.

W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach, wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej nie ma dużego znaczenia.

Mistrzostwa współfinansowana ze środków Miasta Lubonia.