Drugi dzień Turnieju Sylwestrowego

Drugi dzień Turnieju Sylwestrowego

Druga odsłona Wielkopolskiego Turnieju Sylwestrowego dziewcząt toczyła się na hali LOSIR w Luboniu z udziałem 10 drużyn. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w dwóch grupach po 5 drużyn. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do grupy Ligi Mistrzyń, gdzie mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Natomiast zespoły z miejsc 3 – 5 toczyły rywalizacje w Lidze Europy o zajęcie 5 miejsca, z tym, że na tym etapie turnieju zaliczane były wyniki meczów rozegranych w eliminacjach grupowych. Do Ligi Mistrzyń awansowały drużyny Lech Poznań FA, GSS Grodzisk Wielkopolski, SF Lejdis Luboń i K4 resPect Krobia. Do ostatnich sekund turnieju trudno było przewidzieć jakie będą końcowe rozstrzygnięcia. Remis pomiędzy Akademią Piątki Wałcz, a Polonią Środa dał zespołowi z Wałcza zwycięstwo w Lidze Europy i piąte miejsce w turnieju. W ostatniej kolejce Ligi Mistrzyń aspiracje do zwycięstwa potwierdziły zawodniczki Lech Poznań Football Academy, pokonując 3:0 Lejdis Luboń. Zespół GSS Grodzisk musiał związku z tym wygrać czterema bramkami z K4 resPect Krobia, żeby zwyciężyć w Turnieju. Ale sport lubi płatać niespodzianki. To zawodniczki z Krobi strzeliły cztery bramki i zwyciężając 4:1 ustaliły kolejność w turnieju. W związku z tym to podopieczne Angeliki Blumczyńskiej z Lech Poznań FA okazały się triumfatorkami Wielkopolskiego Turnieju Sylwestrowego dziewcząt rocznik 2007 i młodsze. Druga lokata dla GSS Grodzisk /trener Tomasz Piątyszek, a trzecie miejsce dla Szkoły Futbolu Lejdis Luboń /trener Anna Jankowska/. Czwarta lokata dla K4 resPect Krobia/trener Agata Polowczyk/.
W Lidze Europy najlepsze okazały się zawodniczki Akademii Piątki Wałcz/trener Paweł Gepert/.
Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Gabrielę Gęburę Lech Poznań FA, królową strzelców okazała się zawodniczka Polonii Środa Laura Nowicka – zdobywczyni 10 bramek. Tytuł najlepszej bramkarki przyznano Alicji Ossowskiej z SF Lejdis Luboń.
Nagrody wręczali Anna Szymańska – bramkarka reprezentacji Polski i obecnie trenerka Kadry Wielkopolski i Zbigniew Zwoliński trener i zawodnik Górnika Kłodawa oraz Leszek Balcerek prezes Szkoły Futbolu Luboń.
Końcowa klasyfikacja turnieju rocznika 2007 wygląda następująco
1/Lech Poznań Football Academy
2/Grodziskie Stowarzyszenie Sportowe Grodzisk Wielkopolski
3/Szkoła Futbolu Lejdis Luboń
4/K4 resPect Krobia
5/Akademia Piątki Wałcz
6/Polonia Środa Wielkopolska
7/Juna Trans Oborzyska
8/Warta Międzychód
9/Ladies Football Academy Turek
10/Grom Czacz

relacja w TVP Poznań: https://poznan.tvp.pl/1710151/wiadomosci-sportowe