Białe Wilki nie dały się ponieść – zespół z Warszawy najlepszy w Luboń Cup rocznik 2006

Białe Wilki nie dały się ponieść – zespół z Warszawy najlepszy w Luboń Cup rocznik 2006

Znane przysłowie mówi – „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.

Jednak zespół UKS Białe Wilki Warszawa nie dał się ponieść swoim rywalom. Trzeba podkreślić, że w związku z kontuzją jednego z zawodników drużyna z Warszawy grała w najważniejszych meczach w osłabieniu. Rywale zachowali się jednak z wielką klasą i również grali w niepełnym składzie. Za to trenerom UKS Jedynka i Lecha 13 Poznań należą się wielkie słowa uznania. Podkreślali to w trakcie zakończenia turnieju rodzice zawodników z warszawskiego klubu.
 

W wielkim finale zawodnicy UKS Białe Wilki pokonali Lecha 13 Poznań, natomiast mecz o trzecie miejsce to triumf drużyny Sparty Oborniki, która okazała się lepsza od UKS Jedynki Luboń.

Mecze turnieju były bardzo emocjonujące i pełne niespodziewanych rozstrzygnięć. O awansie w fazie grupowej decydowały bramki i wyniki bezpośrednich spotkań.
 
 
 

Końcowa klasyfikacja:

  1. UKS Białe Wilki Warszawa
  2. Lech 13 I Poznań
  3. Sparta Oborniki
  4. UKS Jedynka Luboń
  5. Progres Gorzów, Chrobry Gniezno
  6. Lipno Stęszew, Astra Krotoszyn
  7. Lech 13 II Poznań
  8. Zjednoczeni Przytoczna
  9. OTPS Winogrady
  10. Lechia Kostrzyn

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Szymon Sepioł /UKS Białe Wilki/, bramkarzem Bruno Szopiński /Sparta Oborniki/. Królem strzelców został Maksymilian Krzyśków /UKS Białe Wilki/.

Wybrano też piątkę gwiazd. Znaleźli się w niej Kacper Bartoszewski /UKS Białe Wilki/, Jan Sarbaczewski /Sparta Oborniki/, Piotr Wilczak /UKS Białe Wilki/, Kamil Cieślak /Lech 13 Poznań/, Stanisław Kaptur /Lech 13 Poznań/. Nagrodą specjalną uhonorowany został największy pechowiec turnieju Adam Bąkiewicz /UKS Białe Wilki/, który do momentu kontuzji należał  do wyróżniających się zawodników.
 
 
Luboń Cup sezon 2017/18 przekroczył półmetek. W najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas maraton z udziałem młodych piłkarzy. 13 stycznia w sobotę zagra rocznik 2010, natomiast 14 stycznia wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra rocznik 2009. Czekają nas kolejne wielkie sportowe emocje.

W sobotę 13 stycznia zagrają Stella Luboń, Chrobry Gniezno, Akademia Aktywnych Luboń, Gwiazda Bydgoszcz,Canarinhos Skórzewo, Piłkarska Szkółka Gniezno, Warta Poznań, Orkan Konarzewo, Concord Murowana Goślina i Szkoła Futbolu Luboń.

Natomiast 14 stycznia na hali LOSIR rywalizować będą Zryw Zielona Góra, MOS Gubin, Akademia Piłkarska Dębiec, Stella Luboń, Chrobry Gniezno, Akademia Aktywnych Luboń,Widok Skierniewice, KKS Lech Poznań i Kotwica Kórnik.

Fot. Katarzyna Sarbaczewska 

 

 

Galeria zdjęć