3 medale na Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek 2018

3 medale na Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek 2018

Po prawie sześciu godzinach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Objezierzu rozgrywane w niedzielę 8 kwietnia. Impreza stanowiła ostatnią kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Luboniu od 3 do 6 maja 2018roku. Wcześniej limit imienny na Mistrzostwa Polski wywalczyli Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Patryk Pyśk oraz drużyna dziewcząt (Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota).
W niedzielę reprezentanci LKTS Luvena Luboń walczyli we wspaniałym stylu, tocząc po drodze wiele emocjonujących i ciekawych pojedynków.
Wicemistrzynią Wielkopolski Kadetek została Zuzanna Sułek, a Natalia Piechota zdobyła brązowy medal, a 4 miejsce wywalczyła Weronika Dombka. Tym samy Natalia wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski Kadetek. Drużyna w składzie Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota wywalczyła złoty medal. Wiktoria Frelich zajęła ostatecznie 9 miejsce.
W turnieju indywidualnym Kadetów najlepsze 13 miejsce zajął Mikołaj Zrol, 17 była Amadeusz Podbylski, a 25 Ignacy Bogajewski. Wszyscy kadeci będą startowali w Mistrzostwach Wielkopolski w 2019 roku. Widać ogromne postępy czego dowodem był bardzo dobry występ w turnieju drużynowym, gdzie przegrali 3-2 mimo prowadzenia 2-1 z późniejszymi srebrnymi medalistami ze Śmigla.
Trzy medale to efekt pracy zawodników, trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Luboniu. Ważne, aby myśleć co dalej, co można zrobić, aby rozwijać klub, jak zapewnić przyszłość utalentowanej grupie młodych tenisistów LKTS Luvena Luboń ? Potrzeba pomocy osób, dla których tenis stołowy i sport w Luboniu jest bardzo istotny. Mamy nadzieję, że Tenis Stołowy stanie się wizytówką Miasta.
Turniej był bardzo wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli bardzo duży sukces. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod kątem technicznym i taktycznym.

Wyniki:
Kadetki indywidualnie:
2 miejsce Zuzia Sułek
3 miejsce Natalia Piechota
4 miejsce Weronika Dombka
9 miejsce Wiktoria Frelich
Kadetki drużynowo:
1 miejsce LKTS Luvena Luboń (Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Natalia Piechota)
Kadeci indywidualnie:
13 miejsce Mikołaj Zrol
17 miejsce Amadeusz Podbylski
25 miejsce Ignacy Bogajewski

Kadeci drużynowo

5 miejsce LKTS Luvena Luboń (Mikołaj Zrol, Amadeusz Podbylski, Ignacy Bogajewski)

 

tekst: Piotr Ciszak