2. miejsce Joanny Spychały i 3. miejsce Macieja Wiśniewskiego w I Grand Prix Wielkopolski Seniorów

2. miejsce Joanny Spychały i 3. miejsce Macieja Wiśniewskiego w I Grand Prix Wielkopolski Seniorów

W Raszkowie odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym seniorów. W pierwszym turnieju z serii Grand Prix o awans do ogólnopolskiego turnieju – Grand Prix Polski – wystartowało blisko 70 zawodników z całego województwa wielkopolskiego, wśród nich także liczna grupa reprezentantów LKTS Luvena Luboń. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Joanna Spychała która po bardzo interesujących spotkaniach zakończyła turniej na 2 miejscu. Bardzo dobre 3 miejsce zajął Maciej Wiśniewski, a miejsca w „32” zajęli:Daniel Welke, Piotr Kołdyka i Tomasz Magnucki. Na 7 miejscu w stawce złożonej głównie z zawodniczek 1 ligowych sklasyfikowana została Anita Chudy. Turniej była dla większości zawodników sprawdzianem aktualnej formy. Już za 2 tygodnie początek rozgrywek ligowych. Rozgrywki zainauguruje III liga.

Wyniki:

Seniorki

2 Joanna Spychała

7 Anita Chudy

Seniorzy

3 Maciej Wiśniewski

25-28 Daniel Welke

29-32 Piotr Kołdyka

29-32 Tomasz Magnucki

41-48 Grzegorz Nowak

53-56 Hubert Spychała

 

DWA RAZY 3 MIEJSCA DLA  LKTS LUVENA LUBOŃ 

Dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń podczas 1 Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. Impreza odbyła się w sali sportowej w Poznaniu. Lubonianie walczyli o awans na 1 Grand Prix Polski Kadetek w Krośnie, które odbędzie się w najbliższy weekend. W zawodach uczestniczyło ponad 90 młodych tenisistów stołowych z całej Wielkopolski.
W Poznaniu nie startowali Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk, którzy zagrają na zawodach ogólnopolskich z uwagi na wysokie pozycję na liście krajowej. Cieszy dobry występ Natalii i  Damiana. Nie można oceniać zawodników po jednym występie, gdyż decyduję głównie dyspozycja dnia i aktualny stan zdrowia. Bardzo ważne jest teraz, aby koncentrować się na treningach, gdyż na zawodach widzimy tylko efekt końcowy, a zawody są wygrywane nie na turniejach, ale podczas wielogodzinnych treningów.

Wyniki:

Kadetki
3 Natalia Piechota
6 Julia Gładysz
7 Weronika Dombka
9-12 Wiktoria Frelich
21-24 Aleksandra Wasinkiewicz

Kadeci 
3 Damian Pyśk
41-48 Amadeusz Podbylski

Galeria zdjęć