Zwycięstwo Damiana Pyśka w 1 Grand Prix Wielkopolski Młodzików 2017

Zwycięstwo Damiana Pyśka w 1 Grand Prix Wielkopolski Młodzików 2017

Inauguracja sezonu 2017/2018 rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego miała miejsce w Czempiniu. Odbyła się podczas rozpoczęcia uroczystość 95-lecia bardzo zasłużonego dla Wielkopolskiego Tenisa Stołowego klubu KS Helios Czempiń.
Pierwszy turniej odbył się w sobotę  9 września.
Rywalizację rozpoczęły młodziczki i młodzicy, którzy stawili się w bardzo licznym 78 osobowym gronie. Przed turniejem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i statuetek za miniony sezon. Najlepszym żakiem w sezonie 2016/2017 w Wielkopolsce okazał się Damian Pyśk.
W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: w kategorii młodziczek Julia Gładysz  i Ola Wasinkiewicz oraz młodzicy Damian Pyśk, Filip Borowiak i Kacper Zrol.

Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków.  Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Najlepiej zaprezentował się Damian Pyśk zdobywca złotego medalu, Julia Gładysz uplasowała się na 3 pozycji. Ola Wasinkiewicz, Filip Borowiak i Kacper Zrol zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie – do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele.

Wyniki

Młodziczki

3 GŁADYSZ Julia

8 WASINKIEWICZ Aleksandra

Młodzicy

1 PYŚK Damian

21-24 ZROL Kacper

21-24 BOROWIAK Filip

Gratulujemy sukcesu i sportowej postawy wszystkim naszym zawodnikom !

 

SUKCESY LKTS LUVENA LUBOŃ W 1 GRAND PRIX WIELKOPOLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW 2016

10 września 2017 roku w Poznaniu rozegrano I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów z udziałem 69 uczestników (28 juniorki i 41 juniorów). Zawody były przepustką do I Grand Prix Polski, które od 20 do 22 października odbędzie się w Brzegu Dolnym. Po dwóch najlepszych z kategorii dziewcząt i chłopców kwalifikowało się dalej.  Przed turniejem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i statuetek za miniony sezon. Najlepszą kadetką w sezonie 2016/2017 w Wielkopolsce okazała się Zuzanna Sułek, a kadetem Patryk Pyśk. Kolejne trofeum tym razem za najlepszego młodzika w sezonie 2016/2017 odebrał z rąk Prezesa WZTS Tadeusza Nowaka Damian Pyśk.

LKTS Luvena Luboń reprezentowało 9 zawodników. Wśród juniorek pierwsze cztery miejsca zajęły reprezentantki LKTS Luvena Luboń. Awans na zawody ogólnopolskie wywalczyły Maja Zielińska i Zuzanna Sułek (kadetka) 3 miejsce wywalczyła Anita Chudy , a na 4 pozycji sklasyfikowano Weronikę Dombkę (kadetka)

Z bardzo dobrej strony w turnieju juniorów zaprezentował się kadet Patryk Pyśk zajmując pierwsze miejsce i awansując na 1 Grand Prix Polski Juniorów. Bardzo dobre 7 miejsce wywalczył młodzik Damian Pyśk w rywalizacji z zawodnikami o 6 lat starszymi. Lubonianie ciężko trenują i widać tego efekty. Nasi reprezentanci potwierdzili wysoką formę oraz coraz większe umiejętności. Gra naszych reprezentantów bardzo cieszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że rywalizowali z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Nasi zawodnicy prezentują się coraz lepiej i nabierają niezbędnego doświadczenia. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń pokazali waleczność i duże zaangażowanie.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych startów i trzymamy kciuki !

 

Wyniki

Juniorki

1 ZIELIŃSKA Maja

2 SUŁEK Zuzanna

3 CHUDY Anita

4 DOMBKA Weronika

15-16 FRELICH Wiktoria

17 PIECHOTA Natalia

18 ROGALKA Kinga

Juniorzy

1 PYŚK Patryk

7 PYŚK Damian


1 MIEJSCE BARTKA SUŁKA W 1 GRAND PRIX WIELKOPOLSKI SKRZATÓW !

W niedzielę 10 września 2017 roku w Poznaniu rozegrane zostały zawody dla najmłodszych zawodniczek i zawodników Wielkopolski w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 16 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. LKTS Luvena Luboń reprezentował wychowanek Trenerki Joanny Spychały, a obecnie trenujący pod okiem Trenera Adama Adamczyka Bartek Sułek. Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu wygrał zawody prezentując bardzo dobrą grę. Wielkie gratulację dla Bartka Sułka.
Wyniki:

Skrzaci

1 Sułek Bartosz

autor: Piotr Ciszak

Galeria zdjęć