Znakomity początek roku LKTS Luboń

Znakomity początek roku LKTS Luboń

Derby Lubonia 2020 !

W zakończony późnym wieczorem pierwszym meczu w rozgrywkach 1 ligi w 2 rundzie sezonu 2019/2020 pierwszy zespół w Lubonia wygrał z rezerwami 9 do 1.
Spotkanie dostarczyło licznie zgromadzonej publiczności sporo emocji. Mecz był ciekawym widowiskiem i większość spotkań była bardzo zacięta. Widać spore postępy zawodniczek z LKTS Luvena II Luboń, które zdobyły doświadczenie w 1 rundzie i z każdym występem grają coraz lepiej. Należy z optymizmem patrzeć w przyszłość, gdyż najmłodszy zespół w 1 lidze gra z coraz większą pewnością. Zwycięstwo zawodniczek LKTS Luvena I Luboń pozwoliło awansować w tabeli na 6 miejsce. Już jutro pierwszy zespół zagra w Chełmnie, a LKTS II podejmować będzie o 16 w sali Luvena ul. Romana Maya 1 GLKS II Nadarzyn. Na jutrzejszy mecz zapraszamy kibiców.

Mecz


Punkty dla LKTS-u 1 zdobyły:
2.5 Paulina Nowacka
2.5 Joanna Spychała
2.5 Anita Chudy
1.5 Maja Zielińska
Punkt dla LKTS-u 2 zdobyła:
1 Julia Gładysz

Znakomita sobota w 1 lidze kobiet !

Bardzo cenny remis wywalczyły zawodniczki LKTS Luvena I Luboń remisując w Chełmnie z miejscowym LUKS Agro-Sieć. Mecz z drugą drużyną ligi to świetny występ wszystkich zawodniczek Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. Punktowały wszystkie zawodniczki. Komplet punktów singlowych wywalczyła Joanna Spychała, a po 1 punkcie wywalczyły Paulina Nowacka, Anita Chudy i Maja Zielińska. Remis pozwolił zawodniczką z Lubonia ponownie awansować w tabeli tym razem na 5 pozycję.
Wielki sukces odniosły zawodniczki drugiego zespołu. Podejmowały we własnej sali MUKS Start Nadarzyn i wywalczyły pierwsze punkty w sezonie. Odniosły pewne zwycięstwo 8 do 2 co świadczy o sporym postępie i progresie w grze, a co ważne punkty wywalczyły wszystkie dziewczyny. Komplet punktów wywalczyła Julia Gładysz. Natalia Piechota wywalczyła komplet singlowy, 1.5 zdobyła Ola Nowak, a po jednym punkcie dorzuciły siostry Frelich Wiktoria i Patrycja.
LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno – LKTS LUVENA I Luboń 5-5
Joanna Spychała 2 p.
Paulina Nowacka 1 p.
Anita Chudy 1 p.
Maja Zielińska 1 p.
LKTS LUVENA II Luboń – MUKS START Nadarzyn 8-2
Julia Gładysz 2.5 p.
Natalia Piechota 2 p.
Aleksandra Nowak 1.5 p.
Wiktoria Frelich 1 p.
Patrycja Frelich 1 p.

W rozgrywanym w Czempiniu tradycyjnym turnieju TOP 8 startowali reprezentanci Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. W turnieju TOP 8 startują najlepsi zawodnicy z Wielkopolski. W tegorocznym turnieju wystartowało 7 zawodników LKTS Luboń, którzy zdobyli 5 medali. Zwycięstwa odnieśli Natalia Piechota i Patrycja Frelich. Srebrny medal wywalczył Damian Pyśk, a 3 miejsca zajęli Natasza Adamczyk i Kacper Zrol. Turniej ma dużą wartość szkoleniową, ponieważ rozgrywa się 7 pojedynków.
Wyniki
TOP 8 Junior Kadet Młodzik Żak Czempiń
Juniorki
1 PIECHOTA Natalia
7 FRELICH Wiktoria
Kadetki
1 FRELICH Patrycja
Kadeci
2 PYŚK Damian
5 BOROWIAK Filip
Młodzicy
3 ZROL Kacper
Żaczki
3 ADAMCZYK Natasza

2 Natalia 3 Asia 4 Julia 5 Anita w 3 Grand Prix Wielkopolski Seniorek !

W Krzyżu Wielkopolskim rozegrane zostało trzecie Grand Prix Wielkopolski Seniorek. Czołowe miejsca zajęły zawodniczki Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. W finale zawodów seniorek pierwszy raz w karierze grała juniorka Natalia Piechota, która w decydującym piątym secie przegrała na przewagi 15-13 z Olą Leśnicką (KS Stella Niechan Gniezno). Natalia zagrała w piątkowym i sobotnim meczu 1-ligowym oraz niedzielnym TOP 8. Był to bardzo udany weekend dla wychowanki LKTS Luvena Luboń. Trzecie miejsce zajęła Joanna Spychała, a wysoką 4 pozycję kadetka Julia Gładysz, piąta była Anita Chudy, a siódma Zuzanna Sułek. Limit imienny do 3 Grand Prix Polski Seniorek posiada 15 w Polsce Paulina Nowacka.

Awans Nataszy Adamczyk do Turnieju Głównego 2 Grand Prix Polski Żaczek !

W Zielonej Górze rozgrywany jest 2 Grand Prix Polski Żaczek i Żaków. W zawodach uczestniczą pierwszoroczna żaczka Natasza Adamczyk i posiadający limit imienny Bartek Sułek. Wychowankowie Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego zagrają jutro w turnieju głównym.

Wyniki
Żaczki
49-56 Natasza Adamczyk
Weronika Jakubczyk 1-3
Klaudia Bąk 1-3
Weronika Pilarska 0-3
Nina Kasprowicz 3-0
Żacy
25-32 Bartek Sułek
Jakub Szymik 3-2
Jakub Dobosz 0-3
Rafał Marchewka 3-0
Aleks Pakuła 1-3
Kamil Orszulak 0-3

Remis w 2 lidze mężczyzn !

Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zremisowali u siebie z UKS Daniszyn 5-5. Mecz zakończył się po 3 godzinach i dostarczył wielu emocji. Lubonianie byli bliscy zwycięstwa zabrakło odrobiny cierpliwości. Kilka gier zakończyło się przegranymi w piątych setach na przewagi.
Punkty dla LKTS-u zdobyli:
2 Marcin Pawlak
1.5 Wojciech Urban
1.5 Piotr Kołdyka
0 Damian Pyśk
0 Michał Deigsler
LKTS Luvena Luboń – RLKTS Ochman Raszków 1-9
Honorowy punkt dla LKTS-u wywalczył najmłodszy zawodnik w 2 lidze Damian Pyśk.

Zwycięstwo LKTS Luvena I Luboń w 1 lidze kobiet !

Zawodniczki Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego wygrały w sali Luvena z Dwójką Rawą Mazowiecką 6 do 4. Mecz był bardzo zacięty, a kluczowe okazały się gry podwójne wygrane przez lubonianki. Komplet singlowy punktów wywalczyła kapitan LKTS-u Paulina Nowacka. Punkty singlowe zdobyły Joanna Spychała i Zuzanna Woźniak. Dzięki odniesionemu zwycięstwu LKTS Luvena I Luboń awansował na 4 miejsce w tabeli 1 ligi kobiet.
Punkty dla LKTS-u zdobyły:
2.5 Paulina Nowacka
1.5 Zuzanna Woźniak
1 Joanna Spychała
0.5 Anita Chudy
0.5 Zuzanna Sułek

UKS CHROBRY Międzyzdroje – LKTS LUVENA II Luboń 10-0

Zawodniczki LKTS LUVENA II Luboń zajmują 9 miejsce w tabeli grupy północnej.

3 miejsce Wiktora Frelicha w 3 Grand Prix Wielkopolski Skrzatów !

We wspaniałych warunkach pierwszy raz w Lubaszu rozegrane zostały zawody Grand Prix Wielkopolski. W zawodach wystartował Wiktor Frelich, który zajął kolejny raz miejsce na podium. Przegrał tylko z najlepszym skrzatem w tym sezonie Hubertem Kwiecińskim (UKS Smecz Konin). Wiktor będzie startował w kategorii Skrzatów także w kolejnym sezonie.

1 liga kobiet
UKS Chrobry Międzyzdroje – LKTS Luvena I Luboń 7-3
Punkty dla LKTS-u zdobyły:
2 Paulina Nowacka
1 Zuzanna Woźniak

Paulina Nowacka najlepiej punktującą zawodniczką w 1 lidze kobiet !

Paulina prowadzi w aktualnym rankingu 1 ligi zarówno grupy północnej jak i południowej. Zawodniczka LKTS Luvena Luboń odniosła 20 zwycięstw singlowych na stole nr 1 czyli uzyskała 60 punktów rankingowych. Łącznie sklasyfikowano w 1 lidze kobiet 116 zawodniczek.

LKTS Luvena II Luboń w Finale Pucharu Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego !

Zawodniczki LKTS II wygrały turniej półfinałowy rozegrany w Luboniu tym samy dołączyły do LKTS I oraz KS Stella Niechan Gniezno (zwycięstwo w pierwszym półfinale).
W turnieju Lubonianki wygrały dwa razy 4 do 1 z fairPlayce II Poznań i fairPlayce I Poznań. W turnieju startował, także zespół GLKS Orlęta Czacz.
Turniej finałowy rozegrany zostanie w niedzielę 8 marca 2020 roku.
Punkty dla LKTS-u zdobyły:
5 Natalia Piechota
3 Julia Gładysz
0 Kinga Rogalka
Klasyfikacja końcowa:
1 LKTS Luvena II Luboń
2 fairPlayce I Poznań
3 fairPlayce II Poznań
4 GLKS Orlęta Czacz

Piotr Ciszak