Znakomity finisz jesiennych rozgrywek piłkarskich w Luboniu

Zwycięstwem 5-0 z Lechem Poznań Football Academy Dziewczyny zakończyły jesienne rozgrywki zawodniczki Szkoły Futbolu Lejdis Luboń. Ten mecz był podsumowaniem niezwykle udanej rundy zawodniczek rocznika 2005, której końcowym efektem jest awans do Centralnej Ligi Juniorek U-15. Do przerwy podopieczne Anny Jankowskiej po bramkach Julii Rusinek, Basi Wierzbińskiej oraz Zuzy Greser prowadziły 3:0. W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, ale zawodniczki Lejdis kontrolowały sytuację na boisku i po kolejnej bramce Julki Rusinek i pięknym uderzeniu zza pola karnego Anieli Owoc zwyciężyły zdecydowanie 5:0.
Historyczny awans na centralny poziom rozgrywek, to olbrzymi sukces zawodników oraz sztabu szkoleniowego. Teraz przyjdzie reprezentować Luboń w rywalizacji z najlepszymi drużynami w tej kategorii wiekowej w Polsce.
Wielkie brawa i gratulacje. Długi listopadowy weekend okazała się bardzo szczęśliwy dla lubońskiej piłki. Kibice będą z utęsknieniem czekać na wiosenną rundę rozgrywek.
Skład zwycięskiej drużyny w meczu z Lechem.
Lejdis: Łopusiewicz, Budasz, Urbaniak, Łuczak, Kadzińska A. (70′ Cyraniak), Pawlak, Betka, Wierzbińska (41′ Owoc), Kościelak (65′ Kadzińska M.), Greser (65′ Depczyńska), Rusinek.
Z powodu kontuzji nie zagrała Oliwia Owczarczak.