Wyrównany poziom turnieju rocznika 2008

Wyrównany poziom turnieju rocznika 2008

Po fazie w rywalizacji grupowej zespoły uczestniczące w turnieju Luboń Cup rocznik 2008 utworzyły dwie grupy: Ligę Mistrzów – rywalizacja o miejsca 1 – 4 oraz Ligę Europy – mecze o miejsca 5 – 9.

W tej fazie rozgrywek mieliśmy bardzo wyrównane mecze i wszystkie zespoły imponowały bardzo skuteczną grą w obronie. Padało mało bramek i trudno było jednoznacznie wskazać faworyta turnieju. W Lidze Mistrzów rywalizowały zespoły Canarinhos Skórzewo, UKS Śrem i nasi goście województwa lubuskiego Warta Gorzów i Dwójka Gubin. W pierwszych meczach tych drużyn Canarinhos zremisowało UKS Śrem 1:1 i podobnym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy Wartą Gorzów i Dwójką Gubin. W dalszej części rywalizacji UKS Śrem pewnie pokonał Wartę Gorzów 4:1, a Dwójka Gubin zwyciężyła 1 : 0 Canarinhos Skórzewo. Mecz Canarinhos – Warta Gorzów był w sytuacji meczem o brązowe medale, natomiast spotkanie UKS Śrem – Dwójka Gubin meczem o złoto.

Warta Gorzów okazała się lepsza od Canarinhos wygrywając 2:1. Mecz o złote medale pomiędzy UKS Śrem, a Dwójką Gubin był bardzo emocjonujący i na sekundy przed jego zakończeniem był remis 2:2. Jednak rozkręcający się z meczu na mecz podopieczni trenera Sebastiana Białobrzeskiego okazali się skuteczni i w ostatnich minutach meczu zdobyli zwycięskiego gola. Było to drugie zwycięstwo śremskiego zespołu w tegorocznej edycji Luboń Cup

Najlepszym strzelcem został Mikołaj Kowalski /UKS Śrem/, bramkarzem Mikołaj Chomont z Dwójki Gubin. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał kapitan drużyny z Gubina Olek Mikołajczyk. Do piątki gwiazd nominowani zostali Piotr Błachowiak /Warta Gorzów/, Filip Nowak /UKS Śrem/, Kacper Pauch /AP Błękitni Owińska/, Wiktor Pajączkowski /Canarinhos Skórzewo/ i Patryk Sawicki /Warta Gorzów/.

Klasyfikacja końcowa

  1. UKS Śrem
  2. Dwójka Gubin
  3. Warta Gorzów
  4. Canarinhos Skórzewo
  5. AP Błękitni Owińska
  6. Las Puszczykowo
  7. Wiara Lecha
  8. Lotnik Poznań
  9. Stella Luboń

Galeria zdjęć