Otwarcie stadionu przy ul. Rzecznej

Otwarcie stadionu przy ul. Rzecznej

Piękna pogoda przywitała wszystkich uczestniczących w zawodach sportowych z okazji otwarcia stadionu lekkoatletycznego i piłkarskiego przy Rzecznej.

Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska witając przybyłych gości oraz uczestników zawodów lekkoatletycznych przypomniała jak przed laty wyglądał ten obiekt, na którym też miała okazję uprawiać sport. Z dumą stwierdziła, że teraz mamy w Luboniu nowoczesny, funkcjonalny stadion, z którego możliwości mogą korzystać lekkoatleci, piłkarze oraz miłośnicy biegania.

Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu, zaprosiła miłośników sportu do korzystania ze Stadionu Miejskiego.

Prezes Lubońskiego KS Roman Winkel stwierdził z satysfakcją, że „Luboński wraca do domu”.

Marcin Urbaś posiadacz rekordu Polski w biegu na 200 m /19,98/ wyraził nadzieję, że może właśnie tu, w Luboniu, pojawi się zawodnik, który pobije jego mający już 20 lat rekord z Mistrzostw Świata w Sewilli.

Sportowym otwarciem obiektu rywalizacja sztafet w biegu 4 x 100. W wielopokoleniowej sztafecie wzięły udział Władze Miasta, reprezentacja szkół podstawowych, reprezentacja LOSIR, przedstawiciele lubońskich grup biegaczy z Lubońskiego Klubu Biegacza i Lucky Luzzers.

„Biegacze” okazali się najlepsi, ale sztafeta miała przede wszystkim symboliczne znaczenie, bo to po jej zakończeniu Burmistrz Małgorzata Machalska mogła powiedzieć „Stadion Miejski przy ulicy Rzecznej uważam za otwarty”.

Kolejnym punktem imprezy z okazji otwarcia obiektu były zawody lekkoatletyczne lubońskich szkół. Prawie 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało w czwórboju oraz konkurencjach biegowych i technicznych. W łącznej klasyfikacji szkół najlepsza okazała Szkoła Podstawowa nr 2, która otrzyma z tytułu tego zwycięstwa okazały puchar.

Prezentujemy poniżej listę zwycięzców zawodów lekkoatletycznych:

Wyniki zawodów lekkoatletycznych – Otwarcie Stadionu 11 września 2019

Roczniki 2005/2006

Pchnięcie kulą chłopcy

1/Turkiewicz Krystian SP 3

2/Pańczak Aleksander SP 3

3/Bartosz Biernacki SP 5

Pchnięcie kula dziewczęta

1/Koprowska Zuzanna SP 3

2/Bittner Klaudia SP 4

3/Biekierz Waleria SP 2

800 metrów dziecząt

1/Olga Usak SP 1

2/Natalia Czulińska Zespół Szkół 3

3/Helena Brzezińska Zespół Szkół 3

1000 m chłopcy

1/Wiktor Kocur SP 5

2/Maciej Mazurkiewicz SP 1

3/Kacper Perkowski SP 2

Skok w dal dziewczęta

1/Hanna Sobańska SP 3

2/ Bogna Dopierała SP 1

3/ Nadia Kaczmarek SP 3

Skok w dal chłopcy

1/Jeremi Osuch SP 1

2/Derwan Winczarski SP 5

3/Bartosz Adamczak SP 1

Sztafeta 4 x 200 dziewcząt

1/Szkoła Podstawowa nr 1

2/ Szkoła Podstawowa nr 2

3/ Szkoła Podstawowa nr 4

4/ Szkoła Podstawowa nr 5

5/ Szkoła Podstawowa nr 6

Sztafeta 4 x 200 chłopców

1/Szkoła Podstawowa nr 2

2/ Szkoła Podstawowa nr 5

3/ Szkoła Podstawowa nr 4

4/ Szkoła Podstawowa nr 3

5/ Szkoła Podstawowa im. Św. Filipa Neri

6/ Szkoła Podstawowa nr 1

Roczniki 2007 – 2009

Czwórbój lekkoatletyczny /bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 800 m chłopców i 600 m dziewcząt/

Klasyfikacja łączna dziewcząt

1/Szkoła Podstawowa nr 2

2/ Szkoła Podstawowa nr 5

3/ Szkoła Podstawowa nr 1

4/ Szkoła Podstawowa nr 3

5/ Szkoła Podstawowa nr 4

6/ Szkoła Podstawowa im. Św. Filipa Neri

Klasyfikacja łączna chłopców

1/Szkoła Podstawowa nr 2

2/ Szkoła Podstawowa nr 1

3/ Szkoła Podstawowa nr 3

4/ Szkoła Podstawowa nr 5

5/ Szkoła Podstawowa nr 4

6/ Szkoła Podstawowa im. Św. Filipa Neri

W godzinach popołudniowych od godziny 16 na boisku piłkarskim rywalizowali młodzi piłkarze. Pięć drużyn Żaków rozegrało turniej systemem „każdy z każdym”. Po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piotra Reissa, a kolejne miejsca zajęły zespoły Szkoły Futbolu , Lubońskiego, Stelli Luboń oraz Lech Poznań Football Academy.

Ostatnim akcentem wielogodzinnej imprezy był mecz zespołu gwiazd składającego się z byłych zawodników lubońskich klubów z reprezentacją Lubonia, w której zagrali piłkarze Lubońskiego i Pogromu Luboń. Stella grała w tym czasie mecz w Bukowcu, gdzie w PP pokonała miejscową Koronę 4:2.

W drużynie gwiazd zagrali w bramce gościnnie Denis Shamarin /Luboński/ oraz w polu: Mariusz Ciesielski, Marek Korytowski, Marek Wiórek, Andrzej Nowak, Robert Twardowski, Sławomir Urbaniak, Jakub Smura, Sebastian Walkowiak, Szymon Piechowicz, Łukasz Kubiak i Marek Wilczyński. Ze względu na obowiązki rodzinne nie mógł zagrać Krzysztof Kotorowski, ale będąc na stadionie przez kilkadziesiąt minut dopingował „gwiazdy” w walce z dużo młodszymi rywalami. Trenerem zespołu był Marek Giese, który stwierdził po meczu, że prowadzenie tego zespołu było dla niego wielką satysfakcją, bo tak w zasadzie zawodnicy nie potrzebowali żadnych podpowiedzi. Grali po prostu swoje. Pierwsza bramka padła po akcji „Zochy” z Szymonem Piechowicza, który z zamieszaniu skierował głową piłkę do bramki. Kolejne bramki dla „gwiazd” zdobyli Sławek Urbaniak i ponownie Szymon. Rywale odpowiedzieli jednym golem i do przerwy było 3:1 dla gwiazd.

Po przerwie w reprezentacji Lubonia trener Jacek Pasek dokonał kilku zmian, ale starsi panowie /wyjątek Denis oraz Jakub Smura/ nadal kontrolowali przebieg gry i najpierw Szymon Piechowicz, a potem Jakub Smura trafili do bramki Lubonia. Przeciwnicy wykorzystując „lekką zadyszkę” oldbojów zdobyli 3 gole, ale mądrze grający zawodnicy zespołu gwiazd nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Ostateczny wynik tego spotkania to 5:4 dla gwiazd. Po meczu wszyscy uczestnicy meczu, który prowadził sędzia Aleksander Borowiak spotkali się na grillu u Szkieleta wspominając dawne czasy, mecze, obozy i inne ciekawostki z historii piłkarskiego Lubonia. Było co wspominać. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba częściej organizować takie mecze. Potwierdzeniem tej deklaracji jest wpis w mediach społecznościowych jednego z uczestników meczu „Kotor pamiętaj, następnym razem weź sprzęt”.

Galeria zdjęć