Szkoła Futbolu z certyfikatem PZPN

Szkoła Futbolu z certyfikatem PZPN

Szkoła Futbolu, najmłodszych klub na piłkarskiej mapie Lubonia, otrzymał jako jedyny w naszym mieście certyfikat PZPN, gwarantujący wysoką jakość szkolenia oraz wysokie kwalifikacje i kompetencje trenerów i sztabu szkoleniowego! To ogromny sukces, ale także wyzwanie i zobowiązanie nie tylko wobec piłkarskiej centrali, ale też młodych piłkarzy, na codziennie trenujących w klubie!
Nie od dziś Szkoła Futbolu Luboń udowadnia, że stara się być liderem nie tylko na boiskach, ale także poza nimi, szczególny nacisk kładąc na rozwój kompetencji trenerów, jakość prowadzonych zajęć i postępy podopiecznych. Właśnie dlatego szkoleniowcy uczestniczą w kursach, konferencjach, a także w stażach w wiodących klubach w Polsce – dość wspomnieć staż trenera Leszka Balcerka w Zagłębiu Lubin i trenera Mikołaja Kłodzińskiego w Piaście Gliwice.
Wysoka jakość pracy szkoleniowej, której przełożeniem są występy trzech najstarszych zespołów (roczniki 2005, 2006 oraz 2007/2008) w I lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, znalazła uznanie w oczach ekspertów, oceniających kandydatury ubiegających się o certyfikat klubów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby móc uzyskać to prestiżowe wyróżnienie, trzeba było spełnić wiele ostro ocenianych kryteriów, którym wielu kandydatów nie sprostało.
Oprócz odpowiednich kwalifikacji kadry szkoleniowej, wymagane było legitymowanie się przez trenerów licencjami UEFA , a przez klub odpowiednią bazą sprzętową i szkoleniową. Ogromne znaczenie miały także przedłożone do oceny półroczne plany pracy, które będą musiały znaleźć odzwierciedlenie w prowadzonych treningach. To właśnie merytoryka i systematyczność szkolenia były jednym z najważniejszych kryteriów oceny, którym sprostała w Luboniu tylko Szkoła Futbolu.
Jak zgodnie deklaruje Zarząd klubu i trenerzy, otrzymany certyfikat to nie tylko nagroda za dobrą pracę, ale tez wielkie wyzwanie, któremu trzeba będzie sprostać.