RUK CUK Luboń na Netto Cup 2017 w Policach

RUK CUK Luboń na Netto Cup 2017 w Policach

W miniony weekend grupa zawodników RUK-CUK Luboń udała się do Polic na turniej badmintona Netto Cup 2017. Jest to jeden z najstarszych i największych turniejów badmintona w Polsce, który w tym roku na swojej 19 edycji zgromadził ponad 300 graczy nie tylko  z naszego kraju, ale również z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Norwegi oraz Mauritiusu.

Wśród zawodników wiele osób to medaliści Mistrzostw Polski i obecnie grający zawodnicy w rozgrywkach ligowych.

RUK-CUKI w sobotę wystartowały w dwóch kategoriach mixcie 40+ oraz deblu męskim 40+ . Danka i Marek Stawarz stoczyli kilka bardzo wyrównanych pojedynków i dzięki doświadczeniu potrafili w końcówkach setów przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść co zaowocowało końcowym sukcesem jakim byłe srebrne medale.  Panowie w swoim starcie przegrali pierwszy mecz i nie zdołali awansować do strefy medalowej. Niedzielny start był zdecydowanie bardziej udany. Zaprezentowana gra pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca choć obaj gracze czuja troszkę niedosyt z gry jaką zaprezentowali w półfinale. W niedzielę oficjalnie w swoim pierwszym turnieju badmintona w kategorii „radosny amator” zadebiutowała wicemistrzyni świata w speedbadmintonie Katarzyna Sitarz. Kasia zagrała bardzo ambitnie a co ważne analizowała swoja grę i dzięki wskazówkom Marka Stawarz dobierała taktykę gry do warunków na korcie. Taka postawa pozwoliła w debiucie dotrzeć do finału w którym musiała uznać wyższość  Jacka Zawiślaka. Srebrny medal w debiucie to niezła wróżba i zachęta do ciężkiej pracy na treningach. Danka i Marek Stawarz oraz Kasia Sitarz z Maciejem Kędziorą w niedziele wystartowali również w mixtach w kategorii open i zebrali cenne doświadczenie grając momentami wyrównane pojedynki z bardziej doświadczonymi i młodszymi parami jednak nie pozwoliło to na awans do strefy medalowej.

Podsumowując turniej Netto CUP oraz start zawodników RUK-CUK Luboń możemy mówić o sukcesie zarówno organizacyjnym jak i sportowym, gdyż na czterech zawodników przywieźliśmy medale w czterech kategoriach. Badminton w naszej sekcji dopiero się rozwija więc taki start to dobry prognostyk na przyszłość. Wiele dobrego juz napisaliśmy ale wartym podkreślenia jest bardzo dobra organizacja turnieju i doskonałe warunki w jakich przyszło zawodnikom rywalizować przez te jakże udane, radosne i naznaczone sportowymi sukcesami piękne dwa dni spędzone w Policach w towarzystwie wspaniałych ludzi pozytywnie zakręconych na badmintona.

Ze sportowym pozdrowieniem

RUK CUK Luboń

Galeria zdjęć