Progres Gorzów oraz Stella Luboń z pucharami za zwycięstwa w pierwszych turniejach Luboń Cup

Progres Gorzów oraz Stella Luboń z pucharami za zwycięstwa w pierwszych turniejach Luboń Cup

Progres Gorzów okazał się najlepszy w pierwszym turnieju Luboń Cup sezon 2017/18, w którym rywalizowali zawodnicy rocznika 2010.

Podopieczni trenera Jacka Girenia mieli ciężką drogę do finału. W ćwierćfinale pokonali rzutami karnymi Unię Swarzędz/ w normalnym czasie remis 0:0/. W półfinale okazali się lepsi po maratonie rzutów karnych od Nielby Wągrowiec/remis 1:1/. Żeby tradycji stało się zadość w podobny sposób zwyciężyli po remisie 1: 1 zespół Chrobrego Gniezno/trener Damian Zamiar/.

W meczu o trzecie miejsce Nielba/trener Włodzimierz Bukowski/ zwyciężyła UKS Talent Poznań/trener Adrian Paluch/.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Oskara Walkowiaka/Chrobry Gniezno/,najlepszym strzelcem został Bartosz Karasiński /UKS Talent/, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Bartkowi Denejko z Progresu Gorzów. Wyróżnione zostały dwie dziewczynki Roksana Otrębska /Orlik Kaźmierz/ oraz Zuzanna Til/ Orkan Konarzewo/
 
Do zespołu Gwiazd Luboń Cup zostali nominowani Adam Rybski /Chrobry/, Adam Ciesielski /Progres/ Igor Bartnik/Progres/, Paweł Nowak/Orkan Konarzewo/, Patryk Szewczyk/Chrobry/ oraz bramkarz Nielby Marcel Pawlak.
 
 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA LUBOŃ CUP ROCZNIK 2010

1/Progres Gorzów

2/Chrobry Gniezno

3/Nielba Wągrowiec

4/UKS Talent Poznań

5-6/Górnik Konin, Korona Wschowa

7-8/Lech Poznań FA Bułgarska, Unia Swarzędz

9/Lech Poznań FA Luboń

10/Orkan Konarzewo

11/Orlik Kaźmierz

12/Stella Luboń.

W turnieju padło równo 100 bramek. Było mnóstwo emocji. Aż 4 razy o awansie decydowały karne i dopiero dodatkowa rywalizacja wyłoniła króla strzelców. W pierwszym turnieju zaczęliśmy parafrazując mistrza grozy Alfreda Hitchcocka od trzęsienia ziemi. Czyli w kolejnych turniejach napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Trudno to sobie wyobrazić, ale w Luboń Cup wszystko jest możliwie.
 
 
W niedzielę 26 listopada grali zawodnicy rocznika 2009. Pucharu zdobytego w ubiegłym roku bronili zawodnicy Stelli Luboń. W półfinale pokonali 2:1 debiutujący w Luboń Cup zespół Zjednoczonych Przytoczna. W drugim półfinale po bardzo wyrównanym meczu Chrobry Gniezno zwyciężył Wartę II Poznań 1:0.Mecz o trzecie miejsce to popis skuteczności zawodników Zjednoczonych. Pokonali 3:0 „zielonych” i w debiucie załapali się na przysłowiowe „pudło”.

Finał to walka o każdy metr boiska, w którym minimalnie lepsza okazała się Stella wygrywając z Chrobrym 1:0.

Patryk Różewski ze Stelli został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju rocznika 2009.

Cyprian Łunkiewicz ze Zjednoczonych wywalczył koronę króla strzelców. Borysowi Frąckowiakowi z Warty przypadł tytuł najlepszego bramkarza. Nagroda specjalna trafiła do Maksa Staniszewskiego z Concordu Murowana Goślina. Dwie jego koleżanki klubowa Zuzia Siwak i Ania Pieczyńska otrzymały specjalne wyróżnienia.

Do szóstki Gwiazd wybrano – bramkarza Filipa Meise /Zjednoczeni/ oraz zawodnicy z pola Marcel Malanowicz /Warta/, Franek Adamczak /Kotwica Kórnik/, Stasiu Jacków /Stella/, Jakub Żagiel /Zjednoczeni/ i Filip Wiechciński /Chrobry Gniezno/.
 
 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA LUBOŃ CUP ROCZNIK 2009

1/Stella Luboń

2/Chrobry Gniezno

3/Zjednoczeni Przytoczna

4/Warta II Poznań

5-6/Orzeł Międzyrzecz, Red Box Suchy Las

7-8/Nielba Wągrowiec, Kotwica I Kórnik

9/Warta I Poznań

10/Kotwica II Kórnik

11/UKS Talent Poznań

12/Concord Murowana Goślina.

Kolejny turniej już 3 grudnia.

Galeria zdjęć