Podsumowanie roku 2020 Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego

Podsumowanie roku 2020 Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego

Zakooczony rok 2020 był bardzo udany dla Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. Zawodnicy startowali w różnego rodzajach zawodów na salach całej Polski promując dobrze Miasto Luboo. Sekcja zdobyła aż 7 tytułów Mistrzów Wielkopolski. Zespół kobiet oparty głownie na swoich wychowankach startuje z powodzeniem od trzech lat w rozgrywkach 1 ligi. Drugi zespół złożony z zawodniczek szkół podstawowych i średnich w rywalizuje w drugiej lidze, a nasza drużyna męska oparta niemal wyłącznie na młodzieży w trzeciej lidze.
Wielkim sukcesem było wygranie klubowej punktacji w Mistrzostwach Polski powiatów LZS w Brzegu Dolnym !
Nasz zespół wygrał prestiżowy Drużynowy Puchar Polski Kobiet. Siedemnastoletnia Zuzanna Sułek została powołana do Kadry Narodowej Juniorek, a aż jedenastu zawodników jest w Kadrze Wojewódzkiej.
W zajęciach biorą też udział osoby niepełnosprawne . Michał Deigsler został brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Mistrzem Polski, a Grzegorz Nowak wicemistrzem Polski osób niesłyszących.
Klub stawia przede wszystkim na szkolenie dzieci i młodzieży. Treningi prowadzone przez pięciu trenerów odbywają się codziennie, a najlepsi trenują nawet dodatkowo rano od godziny 6.00 do 8.00. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami Lubonia staramy się systematycznie docierad do coraz większej grupy dzieci umożliwiając w ten sposób możliwośd bezpiecznego, aktywnego spędzania wolnego czasu. Równocześnie najbardziej utalentowanym zawodnikom umożliwiamy profesjonalny rozwój sportowy. Oprócz codziennych zajęd treningowych, w okresie ferii uczestniczą w specjalistycznych zgrupowaniach szkoleniowych. Ze względu na wyjątkową specyfikę dyscypliny zawody indywidualne i drużynowe trwają nieprzerwanie od września do czerwca. Podkreślid również należy dobrą współpracę z rodzicami.
Lubooski klub Tenisa Stołowego od kilku lat jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce i czołowym w Polsce.
Zorganizowaliśmy w minionym roku w hali LOSiR wiele znaczących imprez o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim min: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS, Turniej Grand Prix Polski Juniorów w którym startowała rekordowa w skali kraju liczba – 300 zawodników !, Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów. Były one skierowane dla zawodników licencjonowanych , ale także otwarte dla szerokiej lokalnej społeczności. Tenis stołowy jak podkreślają badania naukowe jest najlepszym sportem dla rozwoju mózgu, podnosi inteligencje ruchową, poprawia koncentrację.
Te wszystkie sukcesy nie byłyby też możliwe bez wsparcia UM Luboo oraz Luveny, za co dziękujemy.
Tenis stołowy jest wizytówką naszego miasta, doskonale promując Luboo w Wielkopolsce i w kraju.