Pierwsza odsłona Wielkopolskiego Turnieju Sylwestrowego za nami

Pierwsza odsłona Wielkopolskiego Turnieju Sylwestrowego za nami

SF Lejdis Luboń nie była gościnna dla rywalek. Na 100 bramek na hali LOSIR.

Na hali LOSIR rozegrana została pierwsza część Wielkopolskiego Turnieju Sylwestrowego dziewcząt. W sobotę rywalizowały zawodniczki urodzone w 2005 roku i młodsze. Osiem drużyn rozegrało łącznie 24 mecze, w których padło równo 100 bramek. Mecze zarówno w fazie grupowej jak i finałowej były bardzo ciekawe i zawodniczki wykazały się wielką ambicją i zaangażowaniem w grze. Umiejętności też nie brakowało, a mecze decydujące o końcowej kolejności były wyrównane i losy tych pojedynków ważyły się do ostatnich sekund gry.
Najlepsze w rywalizacji rocznika 2005 okazały się zawodniczki Szkoły Futbolu Lejdis Luboń 2005 /trener Maciej Owczarczak/, które w decydującym spotkaniu pokonały 4 : 3 zespół swoich klubowych koleżanek z rocznika 2006/ trener Sebastian Przybylski /. W meczu, który decydował o zajęciu trzeciego miejsca K4 resPect Krobia/trener Agnieszka Rezler/ okazał się lepszy od GSS Grodzisk Wielkopolski zwyciężając 4 : 2.
Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Basię Wierzbińską /Lejdis 2005/, królową strzelców okazała się jej klubowa koleżanka Julia Rusinek – zdobywczyni 9 bramek. Tytuł najlepszej bramkarki przyznano Olimpii Rychlickiej z K4 resPect Krobia.
Końcowa klasyfikacja turnieju rocznika 2005 wygląda następująco:
1/SF Lejdis 2005
2/SF Lejdis 2006
3/K4 resPect Krobia
4/GSS Grodzisk Wielkopolski
5/Lejdis Friends
6/Juna Trans Oborzyska
7/Grom Czacz
8/Lipno Stęszew

relacja w TVP Poznań: https://poznan.tvp.pl/1710151/wiadomosci-sportowe

Galeria zdjęć