Paulina Nowacka z LKTS Luvena w najlepszej „16” w Polsce

Paulina Nowacka z LKTS Luvena w najlepszej „16” w Polsce

Paulina Nowacka z LKTS Luvena w najlepszej „16” w Polsce

W Białymstoku w dniach 05-07.10.2018 r. odbyło się I Grand Prix Polski Seniorek. Startowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z krajowej czołówki. Bardzo dobrze zaprezentowała się jedyna reprezentantka LKTS Luvena Luboń Paulina Nowacka,  która wywalczyła 13 pozycję. W turnieju rywalizowała z czołowymi zawodniczkami ekstraklasy i 1 ligi. Uzyskała tym samym limit do 2 Grand Prix Polski Seniorek. Do 1 Grand Prix Polski Paulina wywalczyła awans dzięki zwycięstwu w 1 Grand Prix Wielkopolski Seniorek. W Złotowie w połowie listopada do Pauliny postarają się dołączyć kolejne reprezentantki Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego.

 

Wyniki

Maja Miklaszewska 3-1

Estera Razakowska 3-0

Katarzyna Ślifirczyk 3-1

Julia Slązak 0-3

Klaudia Kusińska 2-4

Paulina Krzysiek 1-3

 

Zwycięstwo Damiana Pyśka w 1 Grand Prix Wielkopolski Kadetów 2018 !

 

Pierwszy turniej w kategorii kadetów odbył się w sobotę 6 października w Poznaniu. W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: w kategorii kadetek Julia Gładysz i Magdalena Konieczna oraz kadeci Damian Pyśk, Filip Borowiak i Kacper Zrol, Stando Jan, Zrol Mikołaj, Bogajewski Ignacy i Antkowiak Michał.
Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Najlepiej zaprezentował się Damian Pyśk zdobywca złotego medalu, Julia Gładysz uplasowała się na 4 pozycji. Miejsce w czołowej „10” zajął młodzik Filip Borowiak. Pozostali nasi reprezentanci zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie – do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele.
I Grand Prix Polski tej kategorii wiekowej, które odbędzie się w dniach 12-14 października w Krakowie.

 

Kadetki

4 Gładysz Julia

11-12 Konieczna Magdalena

 

Kadeci

1 Pyśk Damian

9-10 Borowiak Filip

13-14 Zrol Kacper

18 Stando Jan

19-20 Zrol Mikołaj

37-40 Bogajewski Ignacy

41-44 Antkowiak Michał

 

Gratulujemy sukcesu i sportowej postawy wszystkim naszym zawodnikom!

tekst: Piotr Ciszak

14 października 2018

Galeria zdjęć