Od Luboń Cup do reprezentacji Polski

Od Luboń Cup do reprezentacji Polski

W lutym 2015 rozegrany został ostatni w tamtym sezonie turniej Luboń Cup. Grali w nim zawodnicy w roczniku 2004. Zwycięstwo odnieśli zawodnicy Wełny Rogoźno, podopieczni trenera Ryszarda Włodarczaka. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Jakub Złoch /Wełna Rogoźno.
Jakub gra obecnie z Lechu Poznań i ma za sobą debiut w barwach narodowych. Zagrał w zwycięskim meczu z Turcja 3:2, który rozegrany został we wrześniu w Kołobrzegu. Kolejny mecz z udziałem zawodnika Lecha odbył się 16 października w Irlandii. Nasza reprezentacja, której trenerem Dariusz Gęsior reprezentant Polski, srebrny medalista IO w Barcelonie pokonała gospodarzy 1 : 0.
Mamy wielką satysfakcje, że sportowa droga Jakuba zaczynała się na naszych turniejach. Oby inni uczestnicy Luboń Cup poszli też tą drogą.
Poniżej archiwalna relacja z turnieju rozegranego 8 lutego 2015 na hali w Luboniu.
Dublet Wełny Rogoźno. Podopieczni Ryszarda Włodarczaka ponownie triumfują w Luboń Cup.
W niedzielę 8 lutego w drugim turnieju dla wspomnianego rocznika w bardzo silnej obsadzie podopieczni trenera Ryszarda Włodarczaka ponownie okazali się w najlepsi. Zwyciężyli 2:0 z reprezentacją Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Gorzowie.
Klasyfikacja końcowa:
1. Wełna Rogoźno
2. OZPN Gorzów
3. Akademia Piłkarska Falubaz

Najlepszym strzelcem został Jakub Złoch (Wełna Rogoźno).
Najlepszym bramkarzem Jakub Wojsznis (OZPN Gorzów).
Nagrodę specjalną przyznano Ksaweremu Kukułce (AP Falubaz).
Najlepszym zawodnikiem uznano Jana Niedzielskiego (Lech Poznań).