Obiekty sportowe w Luboniu zmieniają swoje oblicze

Obiekty sportowe w Luboniu zmieniają swoje oblicze

Lipiec i sierpień to okres intensywnych prac na sportowych obiektach w Luboniu. 7 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Rzecznej gościliśmy specjalistów z Instytutu Sportu, którzy sprawdzali nawierzchnię bieżni pod względem wytrzymałości, elastyczności oraz odwodnienia. Te prace to jeden z najistotniejszych elementów uzyskania certyfikatu dla obiektu, który nadaje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Rozpoczęły się także prace związane z estetyką obiektu, czyli przygotowanie do nasadzenia roślinności, wyznaczenie stref tych nasadzeń oraz przygotowanie instalacji do nawodnienia. Powstają wiaty na sprzęt – zeskok do skoku wzwyż oraz kontener magazynowy. Na bieżąco jest ścinana i podlewana trawa na boisku piłkarskim. Jej nawierzchnia z dnia na dzień się poprawia i najprawdopodobniej już jesienią z boiska skorzystają lubońskie kluby. Bieżnia jest bardzo intensywnie użytkowana. Mamy w tym miejscu prośbę do biegaczy: korzystajmy z wszystkich torów, tak aby równomiernie się zużywały. Pod koniec miesiąca zostanie wyznaczone boisko, osadzone bramki i ustawione wiaty dla zawodników rezerwowych w kolorze niebieskim z żółtymi krzesełkami.

Na Szkolnej przeprowadzony został odbiór boiska przez przedstawicieli Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, którzy bardzo chwalili jakość murawy. Oprócz tego utwardzane są przestrzenie pomiędzy ławkami na trybunach obiektu, co poprawi komfort widzów obserwujących zmagania piłkarzy. Wymieniony został też piłkochwyt od strony ulicy Kołłątaja. W planie jest unowocześnienie monitoringu tego obiektu.

Na Orliku przy Dojazdowej reaktywowane po budowie nowego przedszkola zostały boiska do siatkówki plażowej i co najważniejsze został zrobiony piłkochwyt zabezpieczający przed wylatywaniem piłki w trakcie gry na teren sąsiednich działek. Od strony ulicy Dojazdowej postawiony został nowy płot, co zdecydowanie poprawiło estetykę całego obiektu.

Galeria zdjęć