Obiekty powoli się zapełniają

Obiekty powoli się zapełniają

Od 18 maja zaczynają obowiązywać nowe regulacje odnośnie funkcjonowania obiektów sportowych. Na obiektach zarządzanych przez LOSIR już po 4 maja można było trenować i prowadzić zajęcia. Oczywiście w bardzo ograniczonym zakresie. Obecnie na boiskach może jednocześnie uczestniczyć w treningach więcej osób. Rusza hala sportowa i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie wprowadzone zostaną regulacje pozwalające na organizacji mini imprez zawodów i turniejów.
Co się zmieniło na obiektach?
Przede wszystkim Miasto Luboń zgłosiło do programu „Szatnia na medal” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego budowę nowego budynku szatniowo – sanitarnego na boisku Orlik 2012 przy ulicy Dojazdowej. Zostało przyznane dofinansowanie do budowy wspomnianego obiektu. Uzyskano niezbędne pozwolenia i zgody w Starostwie Powiatowym w tym pozwolenie na rozbiórkę oraz budowę. Pracownicy LOSIR rozpoczęli rozbiórkę budynku, zachowując oczywiście niezbędne zasady bezpieczeństwa. Obecnie ruszyła procedura wyłonienia firmy, która obiekt na Dojazdowej wybuduje. Stary budynek jest w 80 % rozebrany. Wykonano niezbędne prace przy adaptacji sieci energetycznej pod potrzeby nowego budynku.
Coraz lepiej wyglądają nawierzchnie na boiskach trawiastych.
Rozgrywki piłkarskie z kategoriach młodzieżowych i niższych klas rozgrywkowych zostały zakończone. Skutkiem tej decyzji jest awans do V ligi zespołu seniorów Stelli Luboń, którzy zajęli drugie miejsce w swojej grupie VI ligi wraz z liderem Przemysławem Poznań będą grali klasę wyżej. Treningi się rozpoczęły na wszystkich zarówno naturalnych i sztucznych nawierzchniach. Obowiązują opracowane we współpracy z klubami i akademiami harmonogramy, przewidujące także godziny ogólnie dostępne. Aktualne harmonogramy są wywieszone przed każdym obiektem i wszystkie zmiany są robione na bieżąco.
Na bieżni na Stadionie Miejskim trenują lekkoatleci AZS Poznań. Grupa sprinterów trenera Tadeusza Osika (m.in. w treningach uczestniczy lubonianin Adam Balcerek) oraz średniodystansowców pod kierunkiem trenera Jana Grendy przygotowują formę na zawody sportowe, które mamy wszyscy nadzieję wkrótce będą się odbywać.
Trzeba dodać, że prawie wszyscy korzystający z obiektów bez uwag i komentarzy stosują się do obowiązujących zarządzeń i przepisów. Mamy nadzieję, że kolejne etapy dalszego „odmrażania” sportu będą kontynuowane. Sport, aktywność fizyczna pozwala zwiększać odporność organizmu i chyba nie trzeba nikogo do tego przekonywać. Widać to na co dzień po coraz większej ilości osób biegających, jeżdżących na rowerach, czy spacerujący z kijkami. Oby tak dalej.

Link do zasad: https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu

Galeria zdjęć