Najlepsza w tym sezonie europejska płotkarka trenuje w Luboniu

Najlepsza w tym sezonie europejska płotkarka trenuje w Luboniu
Zdobywczyni najlepszego aktualnie wyniku w biegu na 100 m przez płotki Karolina Kołaczek trenuje na Stadionie Miejskim w Luboniu przy ulicy Rzecznej.
16 czerwca na Memoriale Janusza Kusocińskiego uzyskała czas 12,75 co jest jej nowym rekordem życiowym i daje pozycję lidera europejskich list na tym dystansie. Trener Karoliny, Piotr Maruszewski podkreśla dobrą jakość nawierzchni na Rzecznej. Karolina swoim wynikiem na Memoriale uzyskała minimum do udziału w Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce w ZEA oraz na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku!
Bardzo często na bieżni można spotkać też pana Sylwestra Lorenza – mistrza weteranów w lekkiej atletyce – mieszkańca Lubonia. Pan Sylwester także przygotowuje się do zawodów mistrzowskich.
W grupie trenera Piotra Maruszewskiego trenują także Jakub Lempach, utalentowany sprinter, który przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw Europy oraz sprinter Achillesa Leszno Grzegorz Zimniewicz, którego rekord życiowy na 100 m to 10,31.

Bieżnia jest dostępna dla wszystkich chcących biegać. Prowadzimy prace nad optymalnym przystosowaniem obiektu dla przyszłych użytkowników. Od 1 lipca zapraszamy też wieczorem. Do godz. 23:00 bieżnia będzie oświetlona i będzie można korzystać z niej wieczorami, co przy obecnych upałach ma znaczenie.

Rozmowa z Karoliną Kołeczek i Sylwestrem Lorenzem na naszym YouTube – zapraszamy do obejrzenia (kliknij tutaj)