Mistrzostwo Powiatu w pływaniu sztafetowym

13 października okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla obu męskich ekip pływackich z Lubonia. Podczas rozgrywanych na basenie AWF Poznań, Mistrzostw miasta Lubonia obie ekipy pewnie wygrały swoje wyścigi i awansowały do Finału Powiatowego. 15 października gospodarzem finału było Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła na starcie nasza młodsza ekipa. Każdy z sześciu pływaków musiał zmierzyć się jedna długością basenu czyli 25 m. Ostatecznie sztafeta uplasowała się na 8 pozycji, na 12 startujących. Zaraz po nich do boju ruszyli ich starsi koledzy, którzy do pokonania mieli 6x50m. Po bardzo dobrym wyścigu nasi zawodnicy uzyskali najlepszy czas zawodów i po raz pierwszy w historii szkoły wygrali finał powiatowy w pływaniu drużynowym. Kolejnym ich startem będzie finał wojewódzki, który odbędzie się w Poznaniu w listopadzie. Skład naszych sztafet:
Igrzyska Dzieci : Krupka Dominik 6a, Lubka Dawid 5a, Wielicki Mateusz 5a, Lubka Filip 5a, Wielicki Dominik 5b, Jezierny Bartosz 6a, Klauze Michał 4c
Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Pilarski Kuba 3f, Klauze Mateusz  8b, Jaruga Szymon  3a, Kowalski Łukasz 8d, Ogrodzki Mateusz 3a, Otocki Robert 8e, Nowacki Grzegorz 7a

Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie!!!