Mistrzostwa Polski Kobiet w bule

W sobotę 19 sierpnia, w Żywcu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w bule. Zawody zostały rozegrane w kategorii tripletów czyli zespołów trzyosobowych. W Mistrzostwach wzięły udział licencjonowane zawodniczki reprezentujące kilkanaście klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque.

Klub Lubońska Petanka reprezentowała Karolina Fabiś, która grała w drużynie z Małgorzatą Maciejewską (Klub Petanque Leszczynko) oraz Anną Misiorną (Śremski Klub Petanque). W pierwszej fazie turnieju zespoły miały do rozegrania 5 meczów systemem szwajcarskim, z których każdy trwał ponad godzinę. Triplet z Lubonianką w składzie wywalczył awans do fazy play off, w której znalazły się 4 najlepsze zespoły. W meczu półfinałowym niestety uległ zespołowi, w składzie którego były reprezentantki kadry Polski. Mecz o 3. miejsce, który trwał do godz. 22:00 zakończył się zwycięstwem (13:7) zespołu Karoliny Fabiś, która tym samym wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.