Medale rozdane! OOM Wielkopolska 2018

Medale rozdane! OOM Wielkopolska 2018

Mistrzostwa Polski Kadetów w ramach 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakończone

Zakończyły się zmagania najlepszych polskich kadetów w tenisie stołowym. Gry finalowe ich poziom sportowy oraz towarzyszące tym spotkaniom ogromne emocje zachwyciły licznie zebraną na hali LOSIR w Luboniu publiczność.

Mecze finałowe w singlu siedmiosetowe boje, w których obraz pojedynku zmieniał się jak w kalejdoskopie.

Kuba Kwapiś z Dwójki Rawa Mazowiecka, który „wrócił z dalekiej podróży” na początku spotkania,  po pięknym, siedmiosetowym boju wygrał z Szymonem Kolasą (Gorce Nowy Targ) i zapewnił sobie mistrzostwo Polski kadetów! Brązowe medale zdobyli Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) i Patryk Dziuba (ZKS Drzonków).

Podobne emocje były w finale singla dziewcząt. Wygrała Ilona Sztwiertnia z krakowskiej Bronowianki, pokonując główną faworytkę do triumfu – Elżbietę Kwiatkowską (Rokita Brzeg Dolny). W finale, podobnie jak w przypadku chłopców, potrzeba było aż siedmiu setów do wyłonienia triumfatorki. Brązowe medale wywalczyły: Katarzyna Królikowska (Strzelec Frysztak) i Zuzanna Gaworska (AZS UE Wrocław).

 

Wielki sukces zawodnika z Lubonia

Patryk Pyśk /LKTS Luboń/ w parze z multimedalistą tego turnieju Kubą Kwapisiem /3 medale 2 złote i jeden srebrny/ pokonali Damiana Korczaka i Maksymiliana Miastowskiego.
Brąz dla Michała Olbrychta i Szymona Sporka (obaj MOSiR Dukla) oraz Dawida Kosmala (Płomień Limanowa) i Szymona Kolasy (Gorce Nowy Targ).

Wśród dziewcząt triumfowała para Martyna Stachniak /Nurt Przemyśl /,Zuzanna Kowalczyk/Gorce Nowy Targ/, które wygrały z  parą: Anna Kubiak/Laura Kałużny (obie JKTS Jastrzębie-Zdrój) 3:1. Brązowe medale powędrowały z kolei do Elżbiety Kwiatkowskiej (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Natalii Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) oraz Aleksandry Jarkowskiej i Michaliny Górskiej (obie Dojlidy Białystok).

WYNIKI FINAŁÓW

Martyna Stachniak/Zuzanna Kowalczyk – Anna Kubiak/Laura Kałużny 3:1 (8,-13,5,6)
Kuba Kwapiś/Patryk Pyśk – Damian Korczak/Maksymilian Miastowski 3:1 (10,9,-8,9)

W grze mieszanej najlepsi okazali się z Jakub Stecyszyn i Natalia Szymczyk, zwyciężając w finale Kuba Kwapisia i Elżbietę Kwiatkowską.

Galeria zdjęć