Luboński Klub Tenisa Stołowego podsumowuje rok 2019

Luboński Klub Tenisa Stołowego podsumowuje rok 2019

W minionym roku nasi zawodnicy zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Polski: brązowy Mistrzostw Polski Młodziczek Patrycja Frelich w grze deblowej i brązowy medal drużyna młodzików (Damian Pyśk, Filip Borowiak) w Mistrzostwach Polski Młodzików. Był to 12 i 13 medal Mistrzostw Polski w 12-letniej historii naszego klubu. Awans do I ligi kobiet w roku 2019 wywalczył młody zespół LKTS Luvena II Luboń. Drużyna LKTS Luvena I Luboń będąc beniaminkiem zajęła 6 miejsce i pewnie utrzymała się w I lidze kobiet. W 2 lidze rywalizuję męski zespół LKTS Luvena Luboń. W 2019 roku LKTS okazał się najlepszym klubem w Wielkopolsce, w klasyfikacji ogólnej klubów WZTS. W 2019 roku odbywały się w hali LOSiR w Luboniu 3 Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów.

Medale Mistrzostw Wielkopolski
Złote: Zuzanna Sułek (seniorki – singiel) Paulina Nowacka (seniorki – debel) Anita Chudy (seniorki – debel) Anita Chudy (młodzieżówki – singiel) Patrycja Frelich (młodziczki – singiel) Damian Pyśk (młodzicy – singiel) Filip Borowiak (młodzicy – drużyna) Damian Pyśk (młodzicy – drużyna) Zuzanna Sułek (juniorki – singiel) Zuzanna Sułek (juniorki – drużyna) Kinga Rogalka (juniorki – drużyna) Natalia Piechota (juniorki – drużyna) Wiktoria Frelich (juniorki – drużyna) Julia Gładysz (kadetki – singiel) Kacper Zrol (żacy – singiel)

Srebrne: Paulina Nowacka (seniorki – singiel) Zuzanna Woźniak (seniorki – debel) Zuzanna Sułek (seniorki – debel) Zuzanna Sułek (seniorki – mikst) Maciej Wiśniewski (seniorzy – mikst) Patrycja Frelich (młodziczki – drużyna) Julia Adamczyk (młodziczki – drużyna) Bartek Sułek (młodzicy – drużyna) Kacper Zrol (młodzicy – drużyna) Mateusz Grajczyński (młodzicy – drużyna)

Brązowe: Anita Chudy (seniorki – singiel) Kinga Rogalka (seniorki – debel) Maciej Wiśniewski (seniorzy – debel) Paulina Nowacka (seniorki – mikst) Anita Chudy (seniorki – mikst) Bartek Sułek (żacy – singiel)

1 miejsce w Pucharze Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego

3 miejsce w Pucharze Polski Mężczyzn edycji województwa wielkopolskiego

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Damian Pyśk 2 miejsce (singiel) 3 miejsce (debel)
Filip Borowiak 3 miejsce (singiel) 3 miejsce (debel)
Patrycja Frelich 5-8 miejsce (singiel) 5-8 miejsce (debel)
Kacper Zrol 5-8 miejsce (debel)
Klubowa 2 miejsce LKTS Luboń

Zuzanna Sułek zajęła 3 miejsce w kategorii seniorek w Ogólnopolskim Memoriale im. Jarosława Maćkowiaka.

II Młodzieżowy Turniej o Puchar PZTS w Luboniu
Żacy 1 miejsce Bartek Sułek
Młodziczki 1 miejsce Patrycja Frelich
Młodzicy 2 miejsce Kacper Zrol
Kadeci 2 miejsce Damian Pyśk

Grand Prix Wielkopolski

Zuzanna Sułek
Seniorki III – 1 miejsce I – 2 miejsce II – 1 miejsce

Anita Chudy
Seniorki III – 3 miejsce I – 1 miejsce II – 2 miejsce

Maja Zielińska
Juniorki III – 3 miejsce

Natasza Adamczyk
Skrzatki III – 3 miejsce
Żaczki I – 3 miejsce II – 3 miejsce

Damian Pyśk
Kadeci III – 3 miejsce I – 1 miejsce II – 1 miejsce
Juniorzy II – 3 miejsce

Kacper Zrol
Żacy III – 1 miejsce

Bartek Sułek
Żacy III – 2 miejsce

Julia Gładysz
Juniorki I – 2 miejsce

Patrycja Frelich
Kadetki II – 2 miejsce

Natalia Piechota
Juniorki II – 3 miejsce

Wiktor Frelich
Skrzaci II – 3 miejsce

Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS
Juniorki: 1 miejsce Maja ZIELIŃSKA, 3 miejsce Natalia PIECHOTA
Kadetki: 1 miejsce Julia GŁADYSZ
Młodzicy: 1 miejsce Damian PYŚK
Seniorzy: 1 miejsce Maciej WIŚNIEWSKI
Seniorki: 1 miejsce Anita CHUDY

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących
Nowak Grzegorz 3 miejsce singiel, 2 miejsce debel, 3 miejsce mikst

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS 2019
Młodzieżówki 7-8 miejsce CHUDY Anita
Juniorki 9-12 miejsce PIECHOTA Natalia
Juniorki 9-12 miejsce ZIELIŃSKA Maja
Kadetki 3 miejsce GŁADYSZ Julia
Młodzicy 2 miejsce PYŚK Damian
Klasyfikacja klubów
5 miejsce LKTS Luboń

Wielkopolskie Turniej TOP 8:
JUNIORKI: 1 miejsce Zuzanna SUŁEK 2 miejsce Natalia PIECHOTA
KADETKI: 1 miejsce Julia GŁADYSZ
MŁODZICZKI: 1 miejsce Patrycja FRELICH
ŻACY: 2 miejsce Bartek SUŁEK

2 Grand Prix Polski Żaczek i Żaków
57-64 ZROL Kacper

3 Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów
17-20 NOWACKA Paulina
29-32 SUŁEK Zuzanna

3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików
Młodziczki
25-32 FRELICH Patrycja
Młodzicy
21-24 PYŚK Damian
49-56 BOROWIAK Filip

87 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek
Gra pojedyncza
9-16 NOWACKA Paulina
33-48 SUŁEK Zuzanna
Gra podwójna
5-8 NOWACKA Paulina
Gra mieszana
9-16 NOWACKA Paulina

3 Grand Prix Polski Juniorek
17 SUŁEK Zuzanna

31 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Krosno
Gra pojedyncza
9-16 CHUDY Anita
Gra podwójna
9-16 CHUDY Anita
Drużynowo
9-12 Wielkopolskie CHUDY Anita
Gra mieszana
17-32 CHUDY Anita

3 Grand Prix Polski Żaków
33-40 ZROL Kacper
57-64 SUŁEK Bartosz

26 Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików
Gra pojedyncza
33-48 FRELICH Patrycja
9-16 PYŚK Damian
Gra podwójna
3-4 FRELICH Patrycja
Gra podwójna
9-16 PYŚK Damian
Turniej drużynowy
3-4 LKTS LUVENA Luboń
PYŚK Damian BOROWIAK Filip

Mistrzostwa Polski Juniorek
Gra pojedyncza
9-16 SUŁEK Zuzanna
49-64 ROGALKA Kinga
49-64 PIECHOTA Natalia
Gra podwójna
9-16 SUŁEK Zuzanna
17-32 ROGALKA Kinga
17-32 PIECHOTA Natalia
Turniej drużynowy
9-12 LKTS LUVENA Luboń (SUŁEK Zuzanna, ROGALKA Kinga, PIECHOTA Natalia, FRELICH Wiktoria)
Gra mieszana
9-16 SUŁEK Zuzanna
33-64 ROGALKA Kinga
33-64 PIECHOTA Natalia

Mistrzostwa Polski Kadetek
Gra pojedyncza
33-48 GŁADYSZ Julia
Gra podwójna
17-32 GŁADYSZ Julia
Gra mieszana
33-64 GŁADYSZ Julia

Mistrzostwa Polski Żaków
Gra pojedyncza
17-32 ZROL Kacper
49-64 SUŁEK Bartosz
Gra podwójna
17-32 ZROL Kacper SUŁEK Bartosz

1 Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów
25-28 NOWACKA Paulina
37-40 CHUDY Anita

1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów
Kadetki
9-12 GŁADYSZ Julia
Kadeci
25-32 PYŚK Damian

1 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików
Młodziczki
9-12 FRELICH Patrycja

Młodzicy
33-40 ZROL Kacper

1 Grand Prix Polski Żaczek i Żaków
Żaczki
49-56 ADAMCZYK Natasza
Żacy
25-32 SUŁEK Bartosz

1 Grand Prix Polski Juniorek
3-4 SUŁEK Zuzanna

2 Grand Prix Polski Seniorek
13-16 NOWACKA Paulina
29-32 SUŁEK Zuzanna

2 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów
Kadetki
13-16 GŁADYSZ Julia
41-48 FRELICH Patrycja
Kadeci
25-32 PYŚK Damian
49-56 BOROWIAK Filip

2 Grand Prix Polski Juniorek
17-24 SUŁEK Zuzanna

2 Grand Prix Polski Młodziczek
17-24 FRELICH Patrycja

Piotr Ciszak