#luboncup 107 bramek padło w pierwszym w 2019 roku turnieju Luboń Cup

#luboncup 107 bramek padło w pierwszym w 2019 roku turnieju Luboń Cup

Avia Kamionki najlepsza

Już tradycją są wątpliwości szczególnie rodziców najmłodszych zawodników co do wielkości bramek na turniejach Luboń Cup. „Przecież na te bramki to będą dwucyfrowe wyniki, to nie ma sensu” – często słyszymy takie głosy. I nie my organizatorzy weryfikujemy te opinie. To weryfikuje gra i wyniki, jakie padają w czasie turniejowej rywalizacji. W pierwszym po Nowym Roku turnieju dla rocznika 2011 padło łącznie 107 bramek w 35 meczach. Najczęstsze wyniki jakie padały (po sześć razy) to 2:0 i 2:1. Padł też jeden wynik bezbramkowy. Emocji było co niemiara, trybuny bardzo żywiołowo reagowały na wydarzenia na boisku. Zaangażowanie i nieustępliwość zawodników, odwaga i zdecydowanie to właśnie kwintesencja turniejów wśród najmłodszych. To jest prawdziwa piłka. Taką piłkę zawsze oglądamy w Luboniu na turniejach Luboń Cup.

Nie inaczej było dziś w sobotę 5 stycznia. Po meczach fazy grupowej 10 drużyn przystapiło do w rywalizacji w Lidze Mistrzów  – miejsca od 1 – 4 oraz w Lidze Europy. W tej ostatniej najlepsi okazali się podopieczni trenera Mateusza Bartkowiaka – piłkarze Mieszka Gniezno. W Lidze Mistrzów komplet 3 zwycięstw zanotowali zawodnicy Tomasza Gendery młodzi piłkarze Avii Kamionki. Drugie miejsce dla zespołu Warty Poznań. Zawodnicy Arkadiusza Miklosika okazali się minimalnie lepsi od zespołu Przemysława Poznań /trener Dominik Winarski/. Czwarte miejsce zajęła drużyna Wielkopolski Komorniki prowadzona przez trenera Michała Chojnackiego. 
 
 
Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Franek Jeżowski z Avii Kamionki, najlepszym zawodnikiem turnieju uznano jego kolegę klubowego Ksawerego Hannela, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Janowi Ratajczykowi z Wielkopolski Komorniki.
 
 
Nagrody specjalne znalazły się w rękach MartynyGościniak i Oliwii Słomczyńskiej /obie UKS Śrem/.

Drużynę Gwiazd Luboń Cup rocznik 2011 to – Borys Piela /Oranje II Konin/, Krzysztof Daś/Canarinhos Skórzewo – żółci/, Maciej Ludwiczak /Warta Poznań/,Alan Ziółek i Franciszek Ofierzyński /obaj Przemysław Poznań/.
 
 
Klasyfikacja końcowa Luboń Cup – rocznik 2011

1/ Avia Kamionki

2/Warta Poznań

3/Przemysław Poznań

4/Wielkopolska Komorniki

5/Mieszko Gniezno

6/Oranje I Konin

7/Canainhos Skórzewo – żółci

8/Oranje II Konin

9/Canarinhos Skórzewo – niebiescy

10/UKS Śrem
 
 
13 stycznia gra rocznik 2010. Zagrają: Arkonia Szczecin, Mieszko Gniezno, Stella Luboń, MUKS 11 Zielona Góra, Błękitni Owińska, UKS Śrem, Las Puszczykowo. Jest jeszcze możliwość zapisów ta ten turniej.

Prosimy o kontakt: Marek Giese 505 204 862; mgiese@losir.eu

Czekamy na zgłoszenia. Gwarantujemy emocje, bramki i świetną atmosferę.