Luboń w 1 lidze!

Luboń w 1 lidze!

W niedzielę 10 czerwca zakończył się ostatni mecz drużynowy LKTS Luboń w sezonie 2017/2018. Zawodniczki LKTS Luboń po remisie w pierwszym meczu barażowym o awans do 1 ligi w którym zremisowały 5 do 5 z  KTS-K GOSRiT Luzino zwyciężyły w Hali LUVENA 6 do 4 i wywalczyły awans do 1 ligi. Sezon 2018/2019 będzie trzecim w rozgrywkach centralnych dla Lubonia. Dzisiejszy sukces jest tym cenniejszy gdyż awans w 100% wywalczyły wychowanki LKTS-u.

W sezonie 2018/2019 LKTS Luboń jest na dziś aktualnie jedynym przedstawicielem województwa wielkopolskiego na szczeblu centralnym. Po kilku sezonach z 1 ligi spadły zawodniczki KS Stella Niechan Gniezno. Mecz z drużyną z województwa pomorskiego był bardzo dramatyczny po deblach był remis w punktach i setach. Rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatniej rundzie singli w której lubonianki zwyciężyły 3-1, a tym samym w meczu 6 do 4. Dwumecz zakończył się wynikiem 11-9.

Punkty dla LKTS Luboń zdobyły:

Maja Zielińska 4

Zuzanna Sułek 3

Weronika Dombka 3

Anita Chudy 1

Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za wsparcie.

O sukcesie decydowała walka o każdą piłkę, pozytywna atmosfera i wyrównany skład.

Przypomnijmy, że męski zespół LKTS  Luboń awansował do 2 ligi na sezon 2018/2019.

To wielki dzień dla LKTS Luboń, gdyż sukces wywalczony przez zawodniczki trenujące i związane z klubem smakuję najbardziej. LKTS Luboń został najlepszą drużyną województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego  pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach 2 ligi. Gra w pierwszej lidze stanowi spore wyzwanie sportowe i organizacyjne.

 

I liga gr. północ sezon 2018/2019

HALS WADWICZ Warszawa

ATS Białystok

UKS CHROBRY Międzyzdroje

LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno

UKS DOJLIDY Białystok

KU AZS PWSiP METAL-TECHNIK Łomża

GLKS II Nadarzyn

IKTS NOTEĆ Inowrocław

LKTS Luboń

MKS JEDYNKA Łódź

 

Gratulujemy !

tekst: Piotr Ciszak

 

Galeria zdjęć