Luboń – miasto gospodarz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Luboń – miasto gospodarz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W hali Klubu Sportowego Sobieski w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Uczestników konferencji zapoznano programem zawodów, które w dniach 27 kwietnia do 11 czerwca będą odbywać się na wielkopolskich obiektach sportowych.

W konferencji uczestniczyli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Wiktor – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego OOM oraz Paweł Szczepaniak – vice przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Miasta organizatorów reprezentowali przedstawiciele samorządu, ośrodków sportu oraz klubów sportowych.

Wśród 12 miast gospodarzy tego ważnego sportowego wydarzenia znalazł się także Luboń.

W dniach 3 – 6 maja na hali LOSIR przy ulicy Kołłątaja 2 rozegrany zostanie turniej tenisa stołowego, który jest jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów młodszych. Uczestniczyć w nim będzie 128 najlepszych polskich tenisistek i tenisistów stołowych. Rozegrają oni turniej indywidualny, deblowy oraz rywalizację drużynową. Liczymy na liczny udział oraz sukcesy zawodników z Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. Na konferencji zaprezentowane zostały miasta gospodarze Olimpiady oraz obiekty, na których będzie toczyć się rywalizacja.

To kolejne ważne sportowe wydarzenie w Luboniu!

Galeria zdjęć