Luboń 6 gminą w powiecie poznańskim we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży

Luboń 6 gminą w powiecie poznańskim we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży

15 stycznia Instytut Sportu opublikował ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za 2020 rok. Mimo trudnych związanych z pandemią warunków do prowadzenia sportowej rywalizacji do skutku doszły prawie wszystkie zaplanowane kalendarzem imprez wydarzenia /97%/.

System Sportu Młodzieżowego obejmuje ogólnopolską rywalizację na poziomie Mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych od młodzika (13 lat) do młodzieżowca (w zależności od dyscypliny sportu jest wiek od 19 do 23 lat).

W ubiegłorocznej rywalizacji sportowcy reprezentujący lubońskie kluby zdobyli łącznie 95,56 punktów, co klasyfikuje naszą gminę miejską na 256 miejscu w Polsce, 31 miejscu w Wielkopolsce i 6 w powiecie poznańskim. Punkty zdobywali zawodnicy i zawodniczki Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego/62,38/ oraz Szkoły Futbolu Lejdis Luboń – 33,18.

Jest to najlepsza pozycja Lubonia w historii uczestnictwa zawodników z naszego Miasta w rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. LKTS Luboń jest sklasyfikowany na 17 miejscu w Polsce i 1 w Wielkopolsce w tenisie stołowym. Natomiast Szkoła Futbolu Lejdis Luboń również zajęła 17 miejsce w Polsce i 2 w Wielkopolsce wśród klubów piłki nożnej dziewcząt. Młode piłkarki przeszły obecnie do Warty Poznań i tam będą kontynuować swoją sportową drogę. Biorąc pod uwagę, że coraz lepiej pod względem sportowym wygląda praca z młodzieżą w lubońskich klubach piłkarskich możemy oczekiwać, że nasi młodzi piłkarze będą starali się dorównać w osiągnięciach do zawodniczek ze Szkoły Futbolu Lejdis. Natomiast o sukcesy tenisistów powinniśmy być spokojni, bo proces szkolenia mimo wiadomych ograniczeń przebiega w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego wzorowo i trenerzy klubu są przekonani, że wyrosną kolejni utalentowani zawodnicy, którzy z powodzeniem będą kontynuować sukcesy swoich starszych kolegów i koleżanek.

Więcej informacji: http://www.sport-mlodziezowy.pl/index.php/aktualne-wyniki