Lech Poznań Football Academy triumfuje w tym sezonie turnieju Luboń Cup

Lech Poznań Football Academy triumfuje w tym sezonie turnieju Luboń Cup

W międzynarodowej obsadzie toczył się ostatni w tym sezonie turniej Luboń Cup. Rywalizowali zawodnicy rocznika 2009. Od początku rozgrywek najlepiej prezentowali się zawodnicy Lech Poznań FA I zespół. Podopieczni Tomasza Grajewskiego przeszli jak burza przez fazę eliminacyjną i zakwalifikowali się do grupy Ligi Mistrzów. Wraz z nimi awansował zespół gości z Niemiec MTV Engelbostel – Schulenburg /trener Niko Trumper/, UKS Śrem /trener Maciej Nawrot/ oraz Górnik Kłodawa/trener Jacek Chmiel/. Lech Poznań FA okazał się najlepszy w tej stawce zdobywając komplet punktów i notując imponujący stosunek bramek 17:4. Goście z Niemiec, którzy znaleźli się w Luboniu z inicjatywy organizatorów oraz Starostwa Powiatowego w Poznaniu zajęli drugie miejsce, prezentując duże umiejętności i bardzo sportową sympatyczną postawę. Zwycięzca grudniowego turnieju rocznika 2009 Górnik Kłodawa zajął trzecie miejsce, a czwarta lokata przypadła UKS Śrem.
W grupie Ligi Europy najlepsi okazali się młodzi piłkarze TS Przylep Masterchem/dawniej Zryw Zielona Góra/ Zawodnicy trenera Krzysztofa Nykiela zdobyli 7 punktów i wyprzedzili o jeden punkt Szkołę Futbolu Luboń/trener Szymon Nowaczyk/. Rozkręcający się z meczu na mecz zespół Lubońskiego KS pod koniec turnieju sprawił dużą niespodzianką zwyciężając 2:1 Lech Poznań FA II zespół. Tym samym dali powód do ogromnej satysfakcji swojemu trenerowi Krzysztofowi Piskule, który w dniu turnieju zdał egzamin trenerski na poziom UEFA B. Wielkie gratulacje dla Zenia, którego na turnieju zastępował jak stwierdzili obserwatorzy z powodzeniem Maciej Witkowski. Lubonianie zajęli trzecie miejsce wyprzedzając Lecha Poznań FA.
Wybrano piątkę All Stars. Znaleźli się w niej Karol Bożuchowski /Górnik Kłodawa/ – najlepszy bramkarz turnieju, Szymon Hyżyk /UKS Śrem/ Simsek Mikail/MTV Engelbostel – Schulenburg/, Adam Korycki /król strzelców/ i Wiktor Pałka /najlepszy zawodnik / obaj Lech Poznań Football Academy.
Zdobyto łącznie 106 bramek. Uhonorowano też trzy dziewczynki Natalię Skrzypczak UKS Śrem oraz dwie zawodniczki z Górnika Kłodawa Paulę Wawrzyniak i Julię Czarnocińską.
Końcowa kolejność
1/ Lech Poznań Football Akademy I
2/ MTV Engelbostel – Schulenburg
3/Górnik Kłodawa
4/UKS Śrem
5/TS Przylep Masterchem
6/Szkoła Futbolu Luboń
7/Luboński KS
8/Lech Poznań FA II

Galeria zdjęć