Intensywny czerwcowy weekend

Intensywny czerwcowy weekend

Bardzo dużo się działo w miniony weekend na terenie naszego Miasta. Wśród imprez sportowych znalazły się:

  • zawody sportowe,
  • mecze i turnieje piłkarskie,
  • rywalizowali siatkarze plażowi,
  • trasę z Puszczykowa przemierzyła kolejna ekipa entuzjastów spływów kajakowych,
  • na Wzgórzu Papieskim odbył się pierwszy cykl zajęć fitness w ramach projektu z Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego.

Bawiono się na szkolnych i przedszkolnych festynach, a wiele osób korzystając z pięknej pogody wyruszyło na trasy rowerowe.
Ale po kolei. Od rana w sobotę na hali LOSIR odbywały się zawody w brazylijskim jiu-jitsu, w których udział brało prawie 500 osób. Tej imprezie tradycyjnie towarzyszyło duże zainteresowanie i wiele emocji.

Na Wzgórzu Papieskim od godziny 10 liczne grono mieszkanek i mieszkańców Lubonia wzięło udział w bezpłatnych zajęciach fitness w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Była joga oraz zajęcia wzmacniające układ mięśniowy.

O godzinie 13:00 na Orliku ruszyła kolejna edycja Festynu charytatywnego Stowarzyszenia Wspólna Droga. Najpierw gry rozpoczęły drużyny siatkówki plażowej, a od godziny 15:00 piłkarze. Wsparcie, które od uczestników wspomnianych turniejów otrzymali podopieczni Stowarzyszenia Wspólna Droga, pomoże im realizować kolejne projekty i zamierzenia.

O godzinie 15:00 na przystani w Puszczykowie zebrali się uczestnicy spływu kajakowego zorganizowanego w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Po dwóch godzinach zmagania się z nurtem Warty wszyscy we wspaniałych humorach i spaleni słońcem dopłynęli do Plaży Miejskiej, gdzie niemal wszyscy zgodnie stwierdzili, że spływy to kapitalny pomysł na spędzenie czasu wolnego i ten sobotni nie jest wcale ostatni.

Na boisku przy Szkolnej odbył się Festyn Szkolny Szkoły Podstawowej nr 1, po zakończeniu zabawy przez uczniów Szkoły i ich rodziców na boisko wyszli seniorzy Stelli, którzy po wyrównanym i emocjonującym meczu pokonali Lidera Swarzędz 4:3.

Natomiast Luboński na Stadionie Miejskim uległ w meczu IV ligi Gromowi Plewiska 0:4 i w kolejnym sezonie będzie rywalizował w klasie okręgowej. Miejmy nadzieję, że pobyt w tej klasie rozgrywkowej będzie trwał w przypadku drużyny z Rzecznej jak najkrócej.

W niedzielę na Stadionie Miejskim rywalizowały dwa czołowe zespoły B klasy: Pogrom Luboń i Las Puszczykowo. Mecz był wyrównany i końcowy remis 1:1 nie krzywdzi żadnego z zespołów.

Wzgórze Papieskie po raz już dwunasty gościło uczestników tradycyjnego Biegu Lubońskiego. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach. Równolegle na Wzgórzu odbywało się wiele innych atrakcyjnych dla młodych lubonian wydarzeń. Były występy i pokazy, Straż Pożarna prezentowała swój sprzęt, odbywały się konkursy, gry i zabawy. Na pewno nikt się nie nudził.

Ten aktywny weekend to zapowiedź tego, co będzie się działo za tydzień. Zapraszamy wszystkich na dni Lubonia!

Galeria zdjęć