Intensywne prace na obiektach sportowych w Luboniu

Intensywne prace na obiektach sportowych w Luboniu

Dużo się dzieje na obiektach sportowych w Luboniu, zarządzanych przez LOSIR. Stadion przy ulicy Rzecznej wzbogacił się o oświetlenie bieżni, niebawem będzie montowany system monitoringu. Wykopano studnie głębinową, co stwarza optymalne możliwości pielęgnacji trawy oraz zieleni, która upiększy teren Stadionu Miejskiego. Przygotowano wyjazdy i wejścia na obiekt z kostki brukowej oraz podbudowę pod instalację wiaty na sprzęt sportowy (głównie lekkoatletyczny) oraz urządzenia niezbędne do utrzymania obiektu. LOSIR ma też nowoczesną kosiarkę, która będzie obsługiwać boiska na Rzecznej i Szkolnej. Na „Stelli” położono dywaniki trawy z rolki w polach karnych oraz wykonano zabiegi pielęgnacyjne na reszcie boiska. Jak widać na zdjęciach trawa się szybko przyjęła i do rozpoczęcia rozgrywek i treningów powinna być już bez zarzutu. Oczyszczono i pomalowano słupki piłkochwytu od strony ulicy Kołłątaja oraz wymieniono tam siatkę. W planach jest ułożenie płyt pomiędzy rzędami trybun, co poprawi warunki oglądania meczów.

Także na „Lubońskim” ruszyły prace na murawie i wszyscy są przekonani, że obiekt piłkarski będzie mógł jesienią przyjąć piłkarzy lubońskich klubów. Może na początek grupy młodzieżowe, tak żeby odciążyć Stellę. Zainstalowano nowe bramy i furtki usprawniające komunikację na obiekcie. Do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki LOSIR wysłał dokumenty niezbędne do uzyskania certyfikatów umożliwiających przeprowadzenie zawodów w lekkiej atletyce na Stadionie Miejskim.

W związku z zakończeniem prac na budowie nowego przedszkola przy ulicy Jana III Sobieskiego dokonano rekultywacji terenu, który służył jako droga na plac budowy tego obiektu. Znów można korzystać z boisk do siatkówki plażowej oraz z bieżni i skoczni w dal. Powstał nowy płot od ulicy Dojazdowej oraz zainstalowano 5 metrowy piłkochwyt.

Boiska Orlik oraz przy Hali oraz placu zabaw zostały poddane zabiegom pielęgnacyjnym – wyrównano nawierzchnie, uzupełniony został granulat i obecnie mogą zostać poddane intensywnemu użytkowaniu. Prowadzone są prace na Hali przy Kołłątaja związane z wymianą glikolu w systemie ogrzewania i wentylacji.

W związku z uzyskaniem zgody na prace związane z instalacją balonu na boisku przy Hali LOSIR pod koniec lipca rozpoczęły się prace przygotowawcze do realizacji tego projektu.

Na 10 września zaplanowane jest uroczyste otwarcie obiektu lekkoatletycznego na Stadionie Miejskim. Odbędą się zawody w lekkiej atletyce, w których będą uczestniczyć uczniowie lubońskich szkół. Rozegrany zostanie turniej piłki nożnej żaków oraz mecz piłkarskiej reprezentacji Lubonia z drużyną składającą się z oldbojów oraz byłych zawodników lubońskich klubów. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć