Informacje z LKTS Luvena Luboń

Informacje z LKTS Luvena Luboń

Zwycięstwo w 1 lidze kobiet ! LKTS Luvena Luboń – GOSRiT Luzino 7-3

Zawodniczki pierwszoligowej LKTS Luvena Luboń w 4 kolejce podejmowały zespół GOSRiT Luzino. Zespół z województwa pomorskiego rywalizował z LKTS-em w czerwcowym barażu o awans do 1 ligi. Po kilku roszadach w lidze, także ostatecznie zagrał w rozgrywkach 1 ligi. Zawodniczki LKTS wygrały spotkanie 7 do 3. Bardzo duże znaczenie miał komplet zwycięstw na stole nr 1 Pauliny Nowackiej i Anity Chudy. Największą trudność lubonianką sprawiła na 2 stole grająca stylem defensywnym Żełudok zdobywczyni kompletu punktów. Dwa punkty na 2 stole wywalczyły Joanna Spychała i Maja Zielińska. W jednym singlu zagrała najmłodsza zawodniczka LKTS Luboń Zuzanna Sułek rywalizowała z Żałudok. Zwycięstwo pozwoliło awansować na bardzo dobre 5 miejsce. W najbliższą sobotę lubonianki zagrają z 10 zespołem Noteci w Inowrocławiu.

Zwycięstwo w pierwszej kolejce 2 ligi kobiet. KS Stella Niechan Gniezno – LKTS Luvena II Luboń 4-6.

W sobotę wystartowały rozgrywki 2 ligi kobiet. Zawodniczki LKTS Luvena II Luboń zagrały spotkanie ze spadkowiczem z 1 ligi KS Stella Niechan Gniezno, który przez 12 sezonów występował w 1 lidze oraz 2 lata w ekstraklasie. Lubonianki nie były faworytkami, ale zagrały bardzo dobre spotkanie odnosząc wiele cennych zwycięstw. LKTS Luvena II Luboń zagrała w składzie: Natalia Piechota, Zuzanna Woźniak, Kinga Rogalka, Julia Gładysz i Wiktoria Frelich.

 

2 liga mężczyzn dwa remisy !
LKTS Luvena Luboń – UKS Nałęcz Ostroróg 5-5 i LKTS Luvena Luboń – MKTS Opalenica 5-5.

W pierwszej kolejce lubonianie zremisowali w Śmiglu z Polonią, także tym razem zdobyli w meczach z Ostrorogiem i Opalenicą  po 1 punkcie. Wielkie brawa należą się zdobywcą kompletu punktów Maciejowi Wiśniewskiemu i Danielowi Welke, którzy wygrali wszystkie mecze. Pozostali zawodnicy nawiązywali walkę z rywalami, ale do sukcesu końcowego zabrakło doświadczeni. Z każdym kolejnym meczem będzie lepiej i przyjdą, także zwycięstwa. W kadrze zespołu są: Marcin Pawlak, Michał Deigsler i Damian Pyśk.

 

Damian Pyśk i Julia Gładysz startowali w weekend (13-15 października) w 1 Grand Prix Polski kadetek i kadetów w Krakowie. GP kadetów było czwartym w tym sezonie z cykl turniejów ogólnopolskich – po GP młodzików, juniorów i seniorów, w których wystąpili już zawodnicy z Lubonia. W piątkowym turnieju eliminacyjnym bardzo blisko wywalczenia awansu była Julia Gładysz zabrakło zwycięstwa w fazie play-off w grze o bezpośredni awans do turnieju głównego. Damian będąc młodzikiem rywalizował ze starszymi zawodnikami. Ostatecznie zakończył turniej w przedziale 41-48.

 

W dniach 19-21.10.2018 r. w Zielonej Górze odbyło się I Grand Prix Polski Żaków.

LKTS Luvena Luboń reprezentowali Kacper Zrol i Bartosz Sułek. Bartek startował w eliminacjach mimo, że rywalizował ze starszymi zaprezentował się z dobrej strony, nie wystarczyło to do awansu, ale zebrał cenne doświadczenie. W fazie grupowej turnieju głównego zagrał Kacper Zrol, który w meczu o awans do „32” przegrał 3-1. Ostatecznie zakończył turniej w przedziale miejscowym 41-48.

Stypendia Miasta Luboń 2018

Program stypendialny wspierania dzieci i młodzieży Miasta Luboń ma na celu udzielenie wsparcia finansowego najbardziej uzdolnionym uczniom w dziedzinie dokonań naukowych, artystycznych i sportowych.  Stypendia sportowe otrzymały zawodniczki LKTS Luvena Luboń: Maja Zielińska, Zuzanna Sułek, Anita Chudy.

Gratulujemy sukcesu i sportowej postawy wszystkim naszym zawodnikom!

tekst: Piotr Ciszak

29 października 2018

Galeria zdjęć