Kilka słów o Gali Siewcy

Kilka słów o Gali Siewcy

W piątkowy wieczór 9 lutego na hali LOSIR odbyła się uroczystość wręczenia statuetek”Siewca Roku 2017” . W pierwszej części gali „Siewca Roku 2017” odbyła się uroczystość przyznania tytułu Zasłużonego  Miasta Lubonia.

Wyróżniono tym zaszczytnym tytułem następujące osoby:

  • Jana Błaszczaka,
  • Bronisława Łopińskiego,
  • Rafała Szczeszka
  • p. Stanisława Wojskiego.

    Tytuł  Zasłużonego dla Miasta Lubonia za zmarłego jesienią p. Stanisława odebrała małżonka p. Iwona Wojska.

W trakcie uroczystości zaprezentowany został wspaniały pokaz tańca w wykonaniu Nastazji Włodarczak oraz Natalii Zys i Seweryna Siębrzucha. W kolejnej części gali zaprezentowano laureatów „Siecy Roku 2017”.

Decyzją Kapituły konkursu tytuły „Siewca Roku 2017” przyznano:

  • Kategoria Sport: Andrzej Chyliński
  • Kategoria Biznes: P.H.U. Olstal Mirosław Rygus
  • Kategoria Życie Publiczne: Ochotknicza Straż Pożarna w Luboniu
  • Kategoria Kultura: Zespół Śpiewaczy Szarotki

Wspaniałym akcentem gali był występ duetu Roxana Tutaj /lauretka Festiwalu Piosenki w Luboniu w 2017/ oraz Mieczysław Jurecki. Piosenka „Czas” autorstwa Jacka Cygana z muzyką Ryszarda Rykowskiego, to zapowiedź tegorocznego Festiwalu Piosenki, na którym zostaną zaprezentowane przeboje Jacka Cygana.

Ostatnim akcentem pierwszej części gali było wręczenie przez Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtalę wyróżnienia dla Marka Giese (LOSIR – organizatora turniejów „Luboń Cup”) za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju wielkopolskiej piłki nożnej.

Druga część Gali Siewcy to występ Stanisława Soyki wraz z zespołem. Występ tego wspaniałego wokalisty oraz popisy jego muzyków zachwycił lubońską publiczność, która serdecznie dziękowała za za lekcje śpiewu, jakiej udzielił p. Stanisław oraz za ekspresyjne i niepowtarzalne wykonanie wielkich swoich przebojów. Gala Siewcy przeszła do historii, ale jesteśmy przekonani, że za rok znowu na scenie w hali LOSIR mieszkańcy Lubonia nagrodzą kolejne aktywne działające na rzecz lokalnej społeczności osoby. Osoby, dzięki których działalności miasto nasze cały czas systematycznie się rozwija.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali Siewcy: http://losir.eu/gallery/gala-siewcy-9-02-2018/

fot. fotodeka Przemysław Dachtera