Będzie się działo – zawody, koncerty, turnieje, zajęcia dla dzieci i dorosłych

Będzie się działo – zawody, koncerty, turnieje, zajęcia dla dzieci i dorosłych

Wiele się działo na obiektach LOSIR w czasie wakacji szkolnych. Były warsztaty sportowe, obozy, organizowaliśmy spływy oraz zajęcia fitness w terenie.

Teraz czas na prezentację tego, co nas czeka na obiektach LOSIR i jaką ofertę przygotowaliśmy dla mieszkańców Lubonia.

  1. Klub Fitness New York Sport zaprasza na zajęcia dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Klubu – www.newyorksport.pl
  2. Współpracujące z LOSIR kluby sportowe: Czerwony Smok www.czerwony-smok.pl oraz Akademia Judo   www.akademiajudo.pl zapraszają na zajęcia z taekwondo oraz  judo.
  3. Przed nami także miesiące pełne imprez i zawodów sportowych oraz wydarzeń artystycznych. Już w sobotę 9 września o 17.00 mieszkańców Lubonia bawić będzie kabaret Paranienormalni.
  4. Również w sobotę w okolicach Stadionu Miejskiego odbędzie się inscenizacja historyczna – Kampania wrześniowa 1939 roku w Wielkopolsce”. Początek widowiska o godzinie 12.00.
  5. 14 i 15 września odbędzie się Zlot Talentów  – Powiatowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowany pod patronatem Starosty Powiatowego Jana Grabkowskiego.
  6. W niedzielę 17 września początek rywalizacji Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.
  7. 23 i 24 września turniej brazylijskiego jiu – jitsu z udziałem kilkuset zawodników z Polski i zagranicy.

A początek października to Festiwal Piosenki im Janusza Kondratowicza. Uczestnicy Festiwalu będą prezentować piosenki z tekstami Bogdana Olewicza, autora słów takich przebojów jak „Autobiografia”, czy „Nie płacz Ewka”.

Więcej informacji na temat Festiwalu na www.festiwal.lubon.pl.

Rozpoczęły się także rozgrywki piłkarskie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w których uczestniczy 17 drużyn z Lubonia. W najbliższy weekend ciekawie zapowiadają się mecze na Stadionie Miejskim na Rzecznej gdzie w sobotę 9 września o godzinie 16.00 grający w klasie okręgowej zespół seniorów Lubońskiego zmierzy się z Poznańską 13. Na Szkolnej o 17.00 Stella zagra z Piastem Łubowo. W niedzielę o 11.00 na Rzecznej B-klasowy Pogrom gości UKS Śrem.

Ze strony LOSIR dokonaliśmy starań, aby nawierzchnie obu boisk prezentowały się jak najlepiej. Na spotkaniu przedstawicieli lubońskich klubów piłkarskich, które odbyło się 5 września w obecności Zastępcy Burmistrza p. Mateusza Mikołajczaka wyrażona została przez wszystkich obecnych opinia, że tak dobrych boisk w Luboniu nie pamiętają.

Zapraszamy kibiców i na bieżąco będziemy informować o kolejnych wydarzeniach na obiektach LOSIR!