Awans juniorów Stelli Luboń

Awans juniorów Stelli Luboń

Juniorzy starsi TMS Stelli Luboń niedzielnym meczem z Gromem Plewiska wygranym  4:0 zakończyli jesienne zmagania w lidze WZPN i czwarty raz z rzędu wywalczyli awans do grupy mistrzowskiej. Drużyna juniorów Stelli w wiosennych rozgrywkach sezonu 2017/2018 walczyć będzie z najlepszymi zespołami okręgu Poznańskiego o awans do ligi wojewódzkiej juniorów starszych i miejmy nadzieję że tym razem uda im się ten cel osiągnąć.

W rundzie jesiennej drużyna Stelli tylko raz została pokonana w pierwszym meczu sezonu, potem ani razu  zawodnicy z Lubonia nie schodzili z boiska pokonani. Zanotowano 6 zwycięstw i jeden remis oraz bilans bramek 31:9. Pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 19 punktów, premiowane zostało awansem do  ligi okręgowej, w której na wiosnę podopieczni trenera Przemysława Plewy powalczą o awans do ligi wojewódzkiej.

Przed rundą wiosenną czeka ich więc dużo pracy aby dobrze przygotować się do walki na wiosnę o ligę wojewódzką. Treningi na lubońskich obiektach oraz tygodniowy zimowy obóz przygotowawczy, pozwoli miejmy nadzieję dobrze przygotować się do rozgrywek.

Kilku zawodników  zadebiutowało w drużynie seniorów i swojej postawy nie muszą się wstydzić. Istotne jest, że większość zawodników Stelli to zawodnicy roczników 2000 i 2001. Obecnie najstarszy rocznik juniorów to rocznik 1999.

Oznacza to, że większość  zawodników z grupy juniorów będzie mogła grać jeszcze 2 – 3 lata w tej kategorii wiekowej.

Drużynie, trenerowi oraz Zarządowi Stelli należą się serdeczne gratulacje. Może doczekamy chwili, gdy zawodnicy z Lubonia, będą nadawali ton w grze lubońskich drużyn seniorów. Wychowanek klubu jest najlepszą sportową inwestycją i bardzo dobrze, że w Stelli to zauważono.

Galeria zdjęć