24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – półmetek

24 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – półmetek

Za nami półmetek zawodów o Mistrzostwo Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym rozgrywanych w ramach 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

151 zawodników rywalizowało w pierwszej fazie rozgrywek o medale w klasyfikacji drużynowej. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Bronowianki Kraków, które w finale pokonały Nurt Przemyśl 3:1. Brązowe medale przypadły drużynom KS I Gorce Nowy Targ i JKTS I Jastrzębie Zdrój. Właśnie zespół z Jastrzębia stanął na drodze do medalu drużynie LKTS Luboń pokonując podopieczne Mariusza Pyska 3:2.
Wsród chłopców zwycięstwo przypadło drużynie KS Decorglass Działdowo, ktora w finale zwyciężyła Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1. Brązowe medale dla ZKS Drzonków oraz TS Kuźnia Martex Rybnik.
Dziś (w sobotę 5 maja) rozgrywane będą mecze w turnieju siglowym, deblu i mikscie.
W turnieju dziewcząt reprezentantka LKTS Zuzanna Sułek zagra o godzinie 13.00 z Natalią Gąsior /Bronowianka Kraków/ o awans do ćwierćfinału.
Natomiast wśród chłopców Partyk Pyśk zmierzy się z zawodnikiem Decorglass Działdowo Maksymiliananem Miastowskim. początek tego meczu o 13.40.
W deblu dziewcząt Zuzanna Sułek grająca w parze z Wiktorią Wrzosek z Dwójki Rawa Mazowiecka zagrają o awans do 1/4 turnieju z dwójką Natalia Gajewska (ATS CORNILLEAU Gliwice) i Klaudia Broda (ZŚ AZS Rzeszów). Mecz rozpocznie się o godz. 12.00.
Partyk Pyśk grający w parze z zawodnikiem Dwójki Rawa Mazowiecka Kubą Kwapiszem powalczy o 12.30 o awans do ćwierćfinału z parą  Miłosz Misiuda (ZŚ AZS Rzeszów) Artur Lemieszka (STOWARZYSZENIE LZS Kuźnica Żelichowska).
W mikscie Zuzia Sułek gra w parze z Dawidem Kosmalem z Limanowej. W drugiej rundzie będą rywalizować z zawodnikami MRKS Gdańsk Adrainną Licbarską i Maksymilianem Alotem. Mecz już o 9.30. Patryk Pyśk wraz z Zuzanną Gaworską (AZS UE Wrocław) powalczą w bratobójczym pojedynku z koleżanką klubową Patryka Natalią Piechotą grającą w parze z Piotrem Krukarem (KSTS Krosno ) o awans do najlepszej „16” turnieju miksta. Mecz rozpocznie się też o godz. 9.30.

Zapraszamy kibiców!

Więcej informacji o OOM młodzieży w tenisie stołowym na http: www.pzts.pl/komunikaty/indywidualne-i-druzynowe-mistrzostwa-polski-kadetow—xxiv-oom-lubon-3-6-maja-2018

Dodatkowa relacja zdjęciowa: https://oom2018.wielkopolskie.pl/2018/05/tenis-stolowy-galeria/

fot. LOSIR oraz facebook.com/OOMwlkp2018/

Galeria zdjęć